Powrót

Formalności przed powrotem z Islandii

Formalności przed powrotem z Irlandii

Osoba, która zdecyduje się opuścić Islandię na stałe musi pamiętać o spełnieniu pewnych ważnych formalności. Dobre przygotowanie do powrotu z Islandii pozwoli nam uniknąć wielu kłopotów. Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych spraw, które należy załatwić przed powrotem do kraju. Nie wyczerpuje ona oczywiście wszystkich formalności związanych z wyjazdem. Liczba i rodzaj spraw zależy od specyficznej sytuacji określonej osoby. Pokazuje ona jednak, że przygotowania do wyjazdu mogą zająć wiele czasu.

Polecamy rownież zapoznanie się z informatorem na temat islandzkiego systemu ubezpieczeń społecznych dostępnym na stronie internetowej Komisji Europejskiej.

Zostały one ujęte w następujących artykułach:


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.