

Praca marzeń z aplikacją "Moja Praca" „Moja Praca” to nowoczesne narzędzie, które ułatwia osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. Sercem aplikacji są symulatory rozmów kwalifikacyjnych, które dają możliwość odpowiedzi na najpopularniejsze pytania rekruterów i sprawdzenie wyników. „Moja Praca” umożliwia także rozwiązywanie testów osobowości i predyspozycji, dzięki którym osoba zainteresowana dowie się, jaka praca najlepiej do niej pasuje. W aplikacji dostępne są również, codziennie aktualizowane, oferty pracy. Dodatkowo, „Moja Praca” umożliwia zapisanie w telefonie w schowku CV, które szybko można dołączyć do odpowiedzi na interesujące ogłoszenie. W aplikacji znajduje się także porcja przydatnych i inspirujących informacji i tekstów. Dlaczego warto ją zainstalować? Odpowiadamy.

eWUŚ wyświetla Cię na czerwono i nie potwierdza prawa do świadczeń? Sprawdź co możesz zrobić eWUŚ, czyli Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców to system umożliwiający natychmiastowe potwierdzenie prawa pacjenta do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Procedura uznawania kwalifikacji zawodowych Zdobyte przez nas kwalifikacje do wykonywania danego zawodu, nabyte w jednym państwie Unii Europejskiej, EOG lub Szwajcarii, mogą zostać uznane w drugim kraju członkowskim. W zależności, czy uzyskaliśmy zawód regulowany, czy nieregulowany, procedura ich uznania wygląda inaczej.

Pisanki, święconka i śmigus-dyngus Wielkanoc to bardzo radosne święto. Poprzedza je, co prawda, post (czas refleksji) i dzień rozważania Męki Chrystusa. Tym większa jest jednak radość ze zmartwychwstania. Potęguje ją jeszcze piękna wiosenna pogoda oraz barwne świąteczne zwyczaje, na czele z pisankami, święconką i lanym poniedziałkiem. Skąd się wzięły najpopularniejsze wielkanocne obrzędy i co symbolizują? Odpowiadamy.

W jakich sytuacjach można zostać uznanym za obywatela polskiego? Uznanie za obywatela polskiego jest najprostszym sposobem nabycia obywatelstwa polskiego. Jeśli jesteś cudzoziemcem i nie masz polskich korzeni, wystarczy że udokumentujesz swój pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez odpowiedni czas. Jednak pobyt ten powinien być na podstawie określonych zezwoleń.

Skąd się wzięły nazwy dni tygodnia? Poniedziałek, wtorek, środa itd. Każdy z nas używa tych słów – nomen omen - na co dzień, jednak rzadko zastanawiamy się co oznaczają i skąd się wzięły. Wbrew pozorom, nazwy dni tygodnia „mówią” wiele o tradycji, religii i historii krajów i regionów świata. Jaki klucz do nazewnictwa stosowali Słowianie, a jaki inne ludy? Zapraszamy do lektury.



Procedura ubiegania się w Polsce o paszport dla dziecka do 5. roku życia Jeśli planujesz podróż z małym dzieckiem do krajów spoza UE powinieneś ubiegać się o paszport dla niego. Jest to również dokument, z którym twoje dziecko będzie mogło przemieszczać się pomiędzy państwami UE. Do złożenia wniosku paszportowego dziecku konieczna jest zgoda obojga rodziców i w obecności pracownika urzędu muszą oni złożyć swoje podpisy. Jak przygotować się na wizytę w oddziale paszportowym? Jakie będą potrzebne dokumenty?

Zmiana przedszkola po przeprowadzce Zmiana miejsca zamieszkania i związana z tym przeprowadzka do innego kraju to najczęstszy powód zmiany przedszkola dziecka. Jak pomóc mu zmniejszyć stres wywołany zmianą placówki? Jak zapisać je do nowego przedszkola w trakcie roku szkolnego? Odpowiadamy.

Plan powrotu do Polski z dziećmi w 5 krokach Osoby, które planują powrót do kraju, zwykle skupiają się na niezbędnych formalnościach. Tymczasem równie ważne jak dokumenty jest odpowiednie nastawienie psychiczne, zarówno rodzica jak i powracającego dziecka.

Dwujęzyczność, czyli rozumiem więcej „Granice mego języka wskazują granice mego świata”, napisał sto lat temu austriacki filozof Ludwig Wittgenstein. Trudno o lepszą reklamę dwu- lub wielojęzyczności. Czym jest umiejętność posługiwania się więcej niż jednym językiem? Dlaczego warto zadbać o wprowadzanie kolejnego języka już na wczesnym etapie rozwoju dziecka? Czy dwujęzyczność może mieć negatywne skutki?

Przeprowadzka z niemowlęciem Przeprowadzka do innego kraju zazwyczaj wiąże się z dużym stresem, w szczególności gdy ma ci towarzyszyć niemowlę. Możesz tego uniknąć, jeśli dokładnie się do tego przygotujesz. Odpowiednio wcześniej zacznij segregować i pakować rzeczy, które chcesz wziąć ze sobą, poszukaj firmy transportowej, zarezerwuj bilety na przelot samolotem. Sprawdź, jakie udogodnienia dla rodziców podróżujących z malutkim dzieckiem znajdują się na lotnisku i w samolocie.

Edukacja domowa w Polsce Edukacja domowa jest zgodnym z prawem i obowiązującymi regulacjami rodzajem spełniania obowiązku edukacyjnego poza szkołą, w pełni zgodnym z tym samym rodzajem kształcenia stacjonarnego.



Dyżur paszportowy w Calgary (13 -14 czerwca 2022 r.) W dniach 13-14 czerwca 2022 w Calgary odbędzie się dyżur konsularny, w trakcie którego przyjmowane będą wyłącznie wnioski o wydanie polskich paszportów biometrycznych.

NAWA - letnie kursy języka i kultury polskiej Wszystko jest jasne! – Wiadomo już które uniwersytety zorganizują letnie kursy NAWA w roku 2022. Można przyjechać i uczyć się na miejscu lub wziąć udział w kursach zdalnych.

BLIŻEJ POLSKI - WSPARCIE KANDYDATÓW NA REPATRIANTÓW Kurs przygotowawczo – informacyjny dla kandydatów na repatriantów i ich rodzin w procesie przygotowania do wyjazdu do Polski (w tym wzrost kompetencji językowych, wiedza o funkcjonowaniu polskiego rynku pracy, wsparcie w kontaktach z gminami) i osiedlenie się w niej na stałe, a także ułatwienie integracji i adaptacji w społeczeństwie polskim.

Baza organizacji oraz instytucji polskich i polonijnych za granicą Baza organizacji oraz instytucji polskich i polonijnych za granicą zawiera zestawienie najważniejszych danych o organizacjach polonijnych oraz aktywności Polonii i Polaków poza granicami kraju. Służy przede wszystkim do łatwej lokalizacji podmiotu bądź wybranej grupy podmiotów.

Projekt „Pomoc Polakom z Ukrainy” Projekt „Pomoc Polakom z Ukrainy” finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za Granicą 2022 jest skierowany do Polaków, posiadaczy Karty Polaka i członków ich najbliższej rodziny z Ukrainy, którzy znaleźli się Polsce od dnia 24.02.2022 r. z powodu działań wojennych prowadzonych na terenie Ukrainy.

Dyżur paszportowy w Palma de Mallorca 1 czerwca 2022 r. Podczas dyżuru przyjmowane będą wnioski paszportowe. Na wizytę należy zapisać się za pomocą systemu e-konsulat, wybierając konsulat w Barcelonie, opcję „sprawy paszportowe”, a następnie lokalizację „Palma de Mallorca – dyżur 1 czerwca 2022”.
