• Ulga na powrót - kompendium wiedzy na podatki.gov.pl
  Ulga polega na zwolnieniu od podatku dochodowego przychodów, maksymalnie do kwoty 85.528 zł, osiągniętych przez po powrocie do Polski.

 • Edynburg: dyżur paszportowy 30 maja br. i możliwość potwierdzenia profilu zaufanego
  30 maja 2024 r. (czwartek) Konsulat RP w Edynburgu organizuje dodatkowy dyżur paszportowy. Terminy wizyt paszportowych zostaną zaproponowane przez system e-Konsulat osobom zapisanym obecnie na listę oczekujących na spotkanie w Edynburgu.

 • Aktywny Rodzic coraz bliżej. Senat przyjął ustawę bez poprawek
  Ustawa o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka (czyli program Aktywny Rodzic) została w czwartek, 23 maja, przyjęta przez Senat. Ostatni krok na ścieżce legislacyjnej to podpis Prezydenta RP.

 • ZUS - wypłata świadczeń dla osób zamieszkałych za granicą
  Jeśli mieszkasz w państwie, z którym Polska jest związana umową międzynarodową w dziedzinie ubezpieczeń społecznych, możesz otrzymywać swoją emeryturę, rentę z tytułu niezdolności do pracy lub rentę rodzinną w kraju zamieszkania.

 • IV MIĘDZYNARODOWY POLONIJNY TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO
  Stowarzyszenie "Wspólnota Polska", Polski Komitet Olimpijski oraz Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni im. Bohaterów Westerplatte to organizatorzy IV Międzynarodowego Polonijnego Turnieju Tenisowego, który odbywa się w Gdyni w dniach 28-31 sierpnia 2024 r.

 • Potwierdzenie posiadania lub utraty obywatelstwa polskiego
  Z usługi może skorzystać każdy kto ma lub miał polskie obywatelstwo oraz podmiot, który ma w tym interes prawny lub, że ciąży na nim obowiązek uzyskania potwierdzenia obywatelstwa.

 • Kanada - dyżur paszportowy w Calgary
  Uprzejmie informujemy, że w dniach 17-18 czerwca br. w Calgary odbędzie się dyżur konsularny, w trakcie którego przyjmowane będą WYŁĄCZNIE wnioski o wydanie polskich paszportów biometrycznych. Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z informacjami paszportowymi zamieszczonymi na stronie: https://www.gov.pl/web/kanada/paszporty

 • Dyżur paszportowy w PERTH
  Zapisy będą przyjmowane od 20 maja. Zapisy prowadzi Konsulat Generalny RP w Sydney w godz. 9.00 – 16.00 pod numerem telefonu: 02 9363 9816. Pisemne zgłoszenie chęci zapisania się na dyżur można również wysłać e-mailem na adres: marta.kiec-gubala@msz.gov.pl

 • Dyżur konsularny w Walencji
  Dyżur odbędzie się w dniach 17 - 18 czerwca 2024 r., w godzinach 9:00 - 18:00 w siedzibie Generalnego Konsulatu Honorowego RP w Walencji.

 • Poradnictwo ubezpieczeniowe dla Polaków pracujących lub mieszkających za granicą
  Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w cyklu wydarzeń w ramach polsko-niemieckiego poradnictwa emerytalno-rentowego z ekspertami ZUS oraz niemieckiej instytucji Deutsche Rentenversicherung (DRV)!

 • Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024
  Wyborcy przebywający za granicą będą mogli oddać głos w obwodach głosowania, które zgodnie z ustawą z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy utworzył Minister Spraw Zagranicznych.

 • Zamiejscowy dyżur paszportowy w Newport
  Podczas dyżuru przyjmowane będą wnioski na wszystkie rodzaje paszportów. Zapisy na wizyty paszportowe będą możliwe tylko poprzez platformę e-Konsulat. Liczba miejsc na dyżur paszportowy będzie ograniczona.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11