• Rozporządzenie MSZ sprawie utworzenia obwodów głosowania w wyborach do Sejmu i do Senatu w 2023 roku dla obywateli polskich przebywających za granicą
  Informujemy, że 15 września 2023 r. Minister Spraw Zagranicznych ogłosił Rozporządzenie z dnia 14 września 2023 r. w sprawie utworzenia obwodów głosowania w wyborach do Sejmu i do Senatu w 2023 roku dla obywateli polskich przebywających za granicą (Dz. U. poz. 1884).

 • Zgłoś się do spisu wyborców w USA przez e-Wybory
  Od dnia 15.09.2023 można zgłaszać się do spisu wyborców w USA przez usługę e-Wybory.

 • Dyżur konsularny w Hurghadzie
  Zainteresowanych prosimy o rejestrację spotkań poprzez link: https://secure.e-konsulat.gov.pl/placowki/157/sprawy-paszportowe/wizyty/formularz w celu rejestracji należy wybrać „Dyżur konsularny w Hurghadzie” i wypełnić formularz.

 • Zasady wyjazdu z Egiptu
  Podczas powrotów z Egiptu wymagane jest okazanie w ważnym paszporcie wizy pobytowej. Zasada dotyczy również rezydentów długoterminowych oraz małoletnich posiadających podwójne obywatelstwo.

 • Masz pytanie w sprawie konsularnej? Skorzystaj z czatu z konsultantem!
  Live chat z konsultantem - to nowy, prosty sposób uzyskania informacji w sprawach konsularnych, dostępny na naszej stronie dla Polaków we Włoszech.

 • XIII ZLOT MŁODZIEŻY POLONIJNEJ „ORLE GNIAZDO”
  Młodzi Rodacy! Po czteroletniej przerwie ponownie zapraszamy Was na Światowy Zlot Młodzieży Polonijnej „ORLE GNIAZDO”! Tegoroczny zlot odbędzie się w Poznaniu, wyjątkowo jesienią, w dniach 4 -13.11.2023 r.

 • VIII edycja Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra dla Polonii
  Dyrektor ORPEG Pani Justyna Kralisz serdecznie zaprasza i zachęca młodzież oraz nauczycieli do udziału w VIII edycji Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra dla młodzieży ze szkół Polskich i Polonijnych za granicą .

 • Zaświadczenie o prawie do głosowania
  Konsulowie wydają zaświadczenia o prawie do głosowania. Konsul może wydać zaświadczenie każdemu wyborcy ujętemu w Centralnym Rejestrze Wyborców (CRW), tj. osobie pełnoletniej, posiadającej prawo głosowania – bez względu na to, w którym spisie wyborców lub przez który organ sporządzonym została ujęta.

 • Polska w USA - zapraszamy do udziału w 7. edycji Biegu Kościuszki!
  Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w Biegu Kościuszki, gdzie oddamy hołd niezwykłym dokonaniom oraz poświęceniu na rzecz wolności i równości wspólnego bohatera Stanów Zjednoczonych, Polski, Litwy i całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej – Generała Tadeusza Kościuszki.

 • Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie na rok 2024
  Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” rozpoczyna nabór wniosków o dofinansowanie na rok 2024. Aby ułatwić Państwu aplikację zapraszamy wszystkich zainteresowanych przedstawicieli organizacji polonijnych do udziału w spotkaniach informacyjnych.

 • Wymień zagraniczne prawo jazdy na polskie
  Masz zagraniczne prawo jazdy i mieszkasz w Polsce już od minimum 185 dni? Wymień je na polskie prawo jazdy. odpowiedz na kilka pytań i sprawdź, jak to zrobić.

 • Zgłoś utratę lub uszkodzenie swojego dowodu osobistego
  Twój dowód osobisty zaginął lub został uszkodzony? Zgłoś to jak najszybciej w urzędzie gminy albo przez Internet. Jeśli jesteś za granicą, zgłoś utratę lub uszkodzenie dowodu w konsulacie (osobiście, listownie, faksem). Po otrzymaniu twojego zgłoszenia urzędnik unieważni twój dowód.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11