• Dyżur paszportowy w Calgary (13 -14 czerwca 2022 r.)
  W dniach 13-14 czerwca 2022 w Calgary odbędzie się dyżur konsularny, w trakcie którego przyjmowane będą wyłącznie wnioski o wydanie polskich paszportów biometrycznych.

 • NAWA - letnie kursy języka i kultury polskiej
  Wszystko jest jasne! – Wiadomo już które uniwersytety zorganizują letnie kursy NAWA w roku 2022. Można przyjechać i uczyć się na miejscu lub wziąć udział w kursach zdalnych.

 • BLIŻEJ POLSKI - WSPARCIE KANDYDATÓW NA REPATRIANTÓW
  Kurs przygotowawczo – informacyjny dla kandydatów na repatriantów i ich rodzin w procesie przygotowania do wyjazdu do Polski (w tym wzrost kompetencji językowych, wiedza o funkcjonowaniu polskiego rynku pracy, wsparcie w kontaktach z gminami) i osiedlenie się w niej na stałe, a także ułatwienie integracji i adaptacji w społeczeństwie polskim.

 • Baza organizacji oraz instytucji polskich i polonijnych za granicą
  Baza organizacji oraz instytucji polskich i polonijnych za granicą zawiera zestawienie najważniejszych danych o organizacjach polonijnych oraz aktywności Polonii i Polaków poza granicami kraju. Służy przede wszystkim do łatwej lokalizacji podmiotu bądź wybranej grupy podmiotów.

 • Projekt „Pomoc Polakom z Ukrainy”
  Projekt „Pomoc Polakom z Ukrainy” finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za Granicą 2022 jest skierowany do Polaków, posiadaczy Karty Polaka i członków ich najbliższej rodziny z Ukrainy, którzy znaleźli się Polsce od dnia 24.02.2022 r. z powodu działań wojennych prowadzonych na terenie Ukrainy.

 • Dyżur paszportowy w Palma de Mallorca 1 czerwca 2022 r.
  Podczas dyżuru przyjmowane będą wnioski paszportowe. Na wizytę należy zapisać się za pomocą systemu e-konsulat, wybierając konsulat w Barcelonie, opcję „sprawy paszportowe”, a następnie lokalizację „Palma de Mallorca – dyżur 1 czerwca 2022”.

 • Webinarium dla młodzieży polonijnej zainteresowanej studiami w Polsce
  We wtorek 17 maja 2022 r. odbędzie się spotkanie online dla młodzieży polonijnej zainteresowanej programem Anders NAWA na studia I stopnia i jednolite studia magisterskie w Polsce.

 • Dyżur paszportowy w Scunthorpe – 20-21 maja 2022 r.
  Miejsca zostaną udostępnione o godz. 17:00 w poniedziałek 16 maja br. (należy wybrać kolejno: kraj, placówkę oraz rodzaj wizyty: Wielka Brytania, Scunthorpe, wizyta paszportowa).

 • III ŚWIATOWE POLONIJNE MISTRZOSTWA ŻEGLARSKIE
  Stowarzyszenie "Wspólnota Polska", Polski Komitet Olimpijski, Pomorski Związek Żeglarski oraz Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni serdecznie zapraszają do udziału w III Światowych Polonijnych Mistrzostwach Żeglarskich, które odbędą się w Gdyni w dniach 24-27 czerwca 2022 r.

 • Dyżury konsula w Nancy i Rennes
  Podczas dyżurów można składać wnioski w sprawach paszportowych, prawnych i dotyczących obywatelstwa polskiego.

 • Oferty pracy w Ośrodku Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
  Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą poszukuje do pracy w biurze w Warszawie osób na poniższe stanowiska: 1) referent / specjalista ds. kadrowo-płacowych; 2) referent / specjalista ds. kształcenia na odległość; 3) nauczyciel-psycholog w kształceniu na odległość.

 • Sobotni dyżur paszportowy w Konsulacie Generalnym RP w Manchesterze
  W sobotę, 14 maja br., w Konsulacie Generalnym RP w Manchesterze odbędzie się dodatkowy dyżur paszportowy.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11