Powrót

Finanse

Informacje zgodne ze stanem prawnym na dzień: 2023-09-29

Należy także pamiętać o załatwieniu spraw bankowych, w tym ustaleniu z bankiem sposobu zamknięcia konta, już po powrocie do Polski (w przypadku gdy oczekujemy na zwrot podatku lub ostatnie wynagrodzenie).

Jeżeli nie oczekujemy już na żadne przelewy, warto jeszcze przed wyjazdem zadbać o zamknięcie rachunku bankowego.

W niektórych bankach istnieje możliwość zdalnego, elektronicznego zamknięcia rachunku bankowego, należy zadbać o poprawność i zweryfikować podane w banku dane (w szczególności gdy np. jednym z elementów uwierzytelniania jest otrzymanie wiadomości sms, a nie będziemy korzystać już z telefonu islandzkiego).  Niestety, brak dostępu do telefonu lub niepoprawność innych danych mogą spowodować trudności w dostępie do środków a także zamknięciu rachunku oraz generować dodatkowe koszty. Sposób zamknięcia rachunku powinien być także określony w regulaminie banku lub w podpisanej umowie.

Sugerujemy indywidualne wyjaśnienie przedmiotowych kwestii z doradcą w oddziale banku, z usług którego Państwo korzystają.

Więcej informacji o zagranicznym koncie bankowym znajduje się w zakładce Konto w banku zagranicznym.    

Formalności przed powrotem z Irlandii

 

Aktualizacja: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ambasada RP w Reykjavíku


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.