Powrót

Utrata bliskiej osoby

Utrata bliskiej osoby

 Jeżeli bliska nam osoba umrze poza granicami kraju, konieczne będzie dokonanie pewnych formalności. Należy przede wszystkim pamiętać o rejestracji zgonu w urzędzie stanu cywilnego w Polsce. Jest to konieczne, by móc zorganizować w Polsce pogrzeb oraz przeprowadzić postępowanie spadkowe.

Organizacja pogrzebu w Polsce wymaga także uzyskania zezwolenia od odpowiedniego starosty, właściwego ze względu na miejsce, w którym jest planowany pogrzeb. Dopiero na podstawie tego zezwolenia możemy otrzymać zaświadczenie polskiego konsula pozwalające na sprowadzenie ciała osoby zmarłej.

W tej części rozdziału dowiesz się:


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.