Powrót

Warszawa - Otwarte zajęcia praktyczne o różnicach kulturowych

Zaproszenie na otwarte, nieodpłatne zajęcia o różnicach kulturowych i szoku kulturowym.

Spotkanie ma charakter praktyczny, warsztatowy i odbywa się w niewielkich grupach. Przeznaczone jest dla osób przeżywających trudności ze względu na różnice/konflikty kulturowe oraz osobiście zainteresowanych zagadnieniem relacji większości (dominującej kultury) i mniejszości. W szczególności zapraszam osoby migrujące lub należące do mniejszości (społecznych, narodowych, etnicznych, i innych). Zajęcia nie stanowią terapii grupowej, i - choć odbywają się w swobodnej atmosferze - często dotyczą trudnych emocjonalnie zagadnień.

„Proces Grupowy”

Procesy grupowe stanowią rodzaj pogłębionej debaty i opierają się na założeniach teoretycznych Psychologii Procesu. Jej uczestnicy mają możliwość poznawać i prezentować różne stanowiska dotyczące określonego zagadnienia (zwykle konfliktu) i odkrywać ich psychologiczny wymiar. Procesy grupowe są stosowane na świecie jako skuteczny sposób rozwiązywania konfliktów i badania ważnych zagadnień, w małych grupach i organizacjach, ale też w tym międzynarodowych korporacjach I dużych grupach (zobacz Worldwork https://mikolajczyz.pl/ogolne/worldwork-w-polsce-2014/).

Oferują możliwość pełniejszego zrozumienia danego zagadnienia, ale także poznania indywidualnych wartości, preferencji czy ograniczeń, które współtworzą badane zjawisko. Ta wiedza ma praktyczny wymiar i często jest później z powodzeniem stosowana przez uczestników.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 11 lutego 2016, g. 18:00. Konieczność zapisów!

Miejsce: Filtrowa 69 lok. 13, 02-055 Warszawa

Więcej informacji oraz zapisy można znaleźć tutaj, kontakt po angielsku tutaj.

Prowadzący, Mikołaj Czyż, jest psychoterapeutą Instytutu Psychologii Procesu oraz wpółzałożycielem Centrum Rozwoju dla Par i Therapy Warsaw.

Źródło: Mikołaj Czyż, 6.01.2017

 


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.