Powrót

Trwa nabór do projektu dla powracających– zgłoś swój udział

Artykuł zgodny ze stanem prawnym na dzień: 2020-09-10

Rekrutacja do projektu „Pomorskie. Tu wracam, tu pracuję” prowadzona jest bez przerwy dzięki rozwiązaniom zwiększającym bezpieczeństwo osób zainteresowanych, uczestników i pracowników realizujących projekt.

Wieku uczestników projektu znalazło już pracę albo założyło własną działalność gospodarczą. Inni są w trakcie szkoleń i po otrzymaniu certyfikatów zawodowych wkrótce podejmą zatrudnienie. Nadal mamy jeszcze 30 miejsc w projekcie – sprawdź, czy możesz wziąć w nim udział.


Z osobami zainteresowanymi projektem kontaktujemy się telefonicznie, mailem albo poprzez wideokonferencje. Rekrutacje, kursy i szkolenia dla uczestników odbywają się online, prowadzimy także zdalne usługi doradcze. Te niestandardowe narzędzia pomogły nam działać w czasie ograniczeń w bezpośrednich kontaktach podczas zagrożenia epidemicznego.
 

Mamy jeszcze 30 wolnych miejsc – jedno z nich czeka na Ciebie.

Coraz więcej powracających do kraju

COVID-19 zmienił wiele na europejskim rynku pracy, dlatego chcemy pomóc osobom powracającym z zagranicy w adaptacji w nowym miejscu i znalezieniu zatrudnienia.

Projekt „Pomorskie. Tu wracam, tu pracuję” skierowany jest do szerokiego grona. Mogą z niego skorzystać osoby powyżej 30. roku życia, pozostające bez pracy, które wróciły z zagranicy.

Szczególnie do wzięcia udziału w projekcie zachęcamy kobiety, osoby powyżej 50. roku życia, osoby z niepełnosprawnościami oraz o niskich kwalifikacjach. Jeśli więc wróciłeś z zagranicy tj. z Belgii, Francji, Holandii, Irlandii, Niemiec, Norwegii, Szwecji lub Wielkiej Brytanii i szukasz pracy w naszym województwie, masz co najmniej 30 lat – sprawdź, co przygotowaliśmy.

 

Nieważne, co robiłeś za granicą. Ważne, co chcesz robić u nas

Pomożemy Ci uzupełnić kwalifikacje zawodowe zgodnie z Twoimi predyspozycjami i potrzebami. Każdy uczestnik projektu może liczyć na indywidualne wsparcie. Oferujemy bezpłatne kursy i szkolenia, które pomogą Ci odnaleźć się na pomorskim rynku pracy.

Mamy dla Ciebie szkolenia w takich branżach jak budownictwo, transport, logistyka, turystyka i hotelarstwo, gastronomia, handel, usługi opiekuńcze, przetwórstwo przemysłowe, przemysł spożywczy, stoczniowy, morski, a także w sektorze ICT, BPO i IT. Możesz też liczyć na wsparcie w uzyskaniu zatrudnienia u sprawdzonego  pracodawcy albo pomoc w założeniu działalności gospodarczej.

Pakiet pełen korzyści

Biorąc udział w projekcie, otrzymasz indywidualną pomoc doradcy zawodowego oraz szkolenie podnoszące kwalifikacje, stypendium szkoleniowe, pomoc prawną i psychologiczną. Kursy zawodowe są w całości finansowane ze środków unijnych, a uczestnicy mogą liczyć nie tylko na certyfikat uprawniający do wykonywania zawodu, ale też na ofertę pracy u sprawdzonego pracodawcy. Wsparcie realizowane jest we współpracy z naszym partnerem – Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość.

Kto może wziąć udział?

Zgłoś się, jeśli masz minimum 30 lat, a w ostatnim czasie pracowałeś lub mieszkałeś za granicą co najmniej 6 miesięcy. Jeśli wróciłeś do kraju nie wcześniej jak pół roku temu z zamiarem podjęcia pracy i zamieszkania na Pomorzu – to projekt dla Ciebie.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą uzyskać szczegółowe informacje na stronie internetowej www.wup.gdansk.pl/powroty. Możesz sprawdzić, czy kwalifikujesz się do projektu, wypełniając anonimową ankietę dostępną na stronie. Informacje znajdziesz też u Partnera projektu www.swp.gda.pl oraz kontaktując się telefonicznie albo mailowo z Biurem Projektu: tel.: +48 58 32 64 864, +48 58 32 64 866, email: powroty@wup.gdansk.pl.

 

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku

 


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.