Powrót

Szkolenia dla początkujących przedsiębiorców

Już wszystko zaplanowane – wracasz do Polski, założysz własną firmę, wykorzystując doświadczenie zdobyte podczas kilkuletniej emigracji. Ale najpierw chcesz odbyć szkolenie z zakładania i prowadzenia własnej firmy w Polsce. Gdzie powinieneś się zgłosić?

Do wyboru mamy wsparcie oferowane przez powiatowe i wojewódzkie urzędy pracy oraz oferty różnego rodzaju fundacji.

Bezpłatne szkolenia w urzędach pracy

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na pomoc oferowaną osobom bezrobotnym, zarejestrowanym w powiatowym urzędzie pracy. Osoby bezrobotne mogą wziąć udział w szkoleniach grupowych realizowanych przez urząd pracy – plan szkoleń przewidzianych w danym roku zawsze ogłaszany jest na początku roku na stronie urzędu pracy.

Jeśli jednak w danym planie nie przewidziano szkolenia dla przyszłych przedsiębiorców, możesz złożyć wniosek o sfinansowanie szkolenia w trybie indywidualnym. Wówczas sam wskazujesz, jakie szkolenie chciałbyś odbyć. Następnie urząd wydaje decyzję czy będzie mógł je sfinansować, czy też nie.

Również wojewódzkie urzędy pracy mają na stałe wpisane, wśród organizowanych przez siebie szkoleń, te dotyczące zakładania oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Ich pomoc skierowana jest do wszystkich zainteresowanych osób – nie ma wymogu rejestracji w PUP. Na stronie internetowej każdego urzędu znajdziesz plan szkoleń organizowanych w danym momencie.

Szkolenia, konferencje, targi

W Polsce powstało, i wciąż powstaje, wiele fundacji, których działania skupione są na wsparciu przedsiębiorczości i szerzeniu idei samozatrudnienia. Instytucje te cyklicznie organizują szkolenia z zakresu zakładania oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dodatkowo informują na bieżąco o organizowanych targach oraz konferencjach dotyczących własnego biznesu. Tego rodzaju wydarzenia to znakomita okazja, by nawiązać kontakty biznesowe, dowiedzieć się więcej na temat najnowszych trendów, uczyć się od doświadczonych przedsiębiorców.

Jak znaleźć tego rodzaju organizacje? Wpisz w przeglądarce internetowej hasło: „wspieranie przedsiębiorczości” – na pewno znajdziesz ciekawe propozycje w swoim regionie!

Agnieszka Juźwiuk, Powroty.gov.pl

Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.