Powrót

Nowa ulga podatkowa dla wracających z zagranicy

Artykuł zgodny ze stanem prawnym na dzień: 2022-02-16

Projekty „Wróć z POWERem!” (dla osób przed 30-tką) i „Nowy start w Małopolsce” (osoby po 30-tce) realizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

W 2022 roku wprowadzono nową ulgę podatkową, przeznaczoną specjalnie dla osób powracających do Polski na stałe z zagranicy. Ulga przeznaczona jest dla osób, które mieszkały za granicą co najmniej 3 lata i miały tam rezydencję podatkową. Pozwala na całkowite zwolnienie z płacenia PIT przez cztery lata przy zarobkach do 7 tysięcy zł miesięcznie – jest to więc rozwiązanie bardzo korzystne dla osób, które po latach zastanawiają się na powrotem do kraju.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie od lat wspiera wracających z zagranicy i pomaga im się urządzić na nowo w Małopolsce. Projekty „Wróć z POWERem!” (dla osób przed 30-tką) i „Nowy start w Małopolsce” (osoby po 30-tce) to kluczowe przedsięwzięcia, które pomogły już ponad 1 000 osób. W projekcie „Wróć z POWERem!” uczestnicy mogą skorzystać z pomocy doradcy podatkowego – nie tylko w sprawach dotyczących zwolnienia z PIT po powrocie do kraju.

Wszystkie szczegóły dotyczące projektów dostępne są na stronie pociagdokariery.pl/powroty

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego 504 12 14 80 lub mailowego powroty@wup-krakow.pl

 

Projekt jest realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.