Formalności przed powrotem Formalności przed powrotem

Powrót

Czy mogę wrócić z USA do Polski z nieważnym paszportem?

Czy mogę wrócić z USA do Polski z nieważnym paszportem?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 r.

Polskie przepisy umożliwiają powrót do Polski z nieważnym paszportem, ale nie oznacza to automatycznie zgody przewoźnika na przejazd lub przelot bez ważnego dokumentu podróży.

Informacje na temat wymaganych dokumentów podróży znajdują się w regulaminach i warunkach rezerwacji poszczególnych przewoźników, które należy wnikliwie sprawdzić przed dokonaniem rezerwacji biletu.
Wspomniane wyżej prawo powrotu do Polski z nieważnym dokumentem nie jest uwzględniane przez wszystkie linie lotnicze (np. Ryanair, British Airways).

Trzeba także pamiętać, że polskie przepisy mówią jedynie o możliwości powrotu z nieważnym paszportem, ale wyjeżdżając z Polski musimy mieć ważny dokument podróży.


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.