Powrót

Czy mogę uczęszczać na szkolenia dla bezrobotnych do wybranego urzędu pracy?

Po powrocie do Polski zamierzam zarejestrować się jako bezrobotna. Właściwy urząd ze względu na mój adres zameldowania to Powiatowy Urząd Pracy w Hrubieszowie. Chciałabym skorzystać z organizowanych szkoleń dla bezrobotnych i tu moje pytanie - czy mogę uczęszczać na szkolenia w Lublinie?

Niestety ze szkoleń dla osób bezrobotnych organizowanych przez Powiatowe Urzędy Pracy może Pani korzystać, ale jedynie w urzędzie, w którym jest Pani zarejestrowana jako osoba bezrobotna. Jeśli Pani adres zameldowania jest w Hrubieszowie to tylko w tamtejszym urzędzie ma Pani możliwość skorzystania z oferty szkoleniowej.


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.