Formalności przed - Wielka Brytania Formalności przed - Wielka Brytania

Powrót

Brexit - czy po 1 października 2021 r. będzie możliwe opuszczenie Wielkiej Brytanii na podstawie dowodu osobistego?


Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 r. (Ambasada RP w Londynie)

Po 1.10.2021 r. będzie możliwe opuszczenie Wielkiej Brytanii na podstawie dowodu osobistego, o ile linie lotnicza będzie akceptowała taki dokument jako dokument podróży. Przed wyjazdem z Wielkiej Brytanii należy skontaktować się ze swoim przewoźnikiem i upewnić, że dana linia lotnicza dopuszcza odprawę na podstawie dowodu osobistego (nie wszystkie linie lotnicze obecnie akceptują dowód osobisty jako dokument podróży z Wielkiej Brytanii do innych krajów europejskich).
Ze strony brytyjskich służb granicznych czy imigracyjnych nie ma przeciwwskazań, aby wyjechać z Wielkiej Brytanii na podstawie dowodu osobistego.


 

 

 

 


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.