Formalności przed powrotem Formalności przed powrotem

Назад

Został mi przyznany zasiłek Elterngeld w Niemczech. Moje pytanie brzmi: czy po powrocie do Polski dalej będę go otrzymywać?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 r. (Polska Rada Społeczna)

§ 1 ustęp 1 niemieckiego prawa dotyczącego zasiłku i urlopu wychowawczego (§ 1 Abs. 1 des Bundeselterngeld - und Elternzeitgesetzes (BEEG)), jako pierwszy wymóg do otrzymywania owego zasiłku, podaje posiadanie stałego miejsca zamieszkania w Niemczech. Są oczywiście wyjątki, ale dotyczą one osób, które posiadają miejsce zamieszkania na terenie jednego z krajów członkowskich UE, a w Niemczech podejmują prace zarobkową.


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.