Formalności przed - Irlandia Formalności przed - Irlandia

Назад

Jak można uzyskać P45 i P60?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 r.

"Mój polski pracodawca u którego pracowałem w Irlandii nie wydał mi P45 na zakończenie mojej pracy tłumacząc, że od nowego roku zmieniły się przepisy i nie musi już tego robić. Czy ma rację?"

Pracodawca ma rację. Ostatnie P45 i P60 były dostępne w formie papierowej za 2018 rok. Od roku 2019 dokumenty te będą dostępne online ponieważ od 1 stycznia 2019 roku pracodawcy przekazują wszystkie niezbędne dane swoich pracowników do Revenue, również te dotyczące ustania zatrudnienia.

W związku z powyższym wszystkie dokumenty będą dostępne po zalogowaniu się na indywidualne konto w Revenue. Roczne zeznanie podatkowe będzie dostępne po 31 grudnia 2019 r.


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.