Назад

Czy zostaną mi uznane kwalifikacje zawodowe po pracy za granicą (księgowa)?

Po powrocie do Polski zamierzam zarejestrować się jako bezrobotna. Właściwy urząd ze względu na mój adres zameldowania to Powiatowy Urząd Pracy w Hrubieszowie. Chciałabym skorzystać z organizowanych szkoleń dla bezrobotnych i tu moje pytanie - czy mogę uczęszczać na szkolenia w Lublinie?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 r.

Planuję powrót do Polski. Jestem dyplomowaną księgową, mam ponad 12 letnie doświadczenie w zawodzie. To wszystko osiągnęłam mieszkając w UK. Po powrocie do Polski chciałabym pracować w swoim zawodzie.

Zawody regulowane (reglamentowane) to zawody, których wykonywanie jest dozwolone dopiero po uzyskaniu określonego zezwolenia, które z kolei jest wydawane po spełnieniu wymogów określonych przepisami prawnymi (np.: zdanie egzaminu, ukończenie wymaganej praktyki zawodowej/stażu ukończenia właściwego kształcenia itp.). Zawód księgowego nie jest ujęty w zakresie tych zawodów. Oznacza to, że przyszłe zatrudnienie na terenie Polski będzie zależało od decyzji pracodawcy.


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.