Przeprowadzka Przeprowadzka

Назад

Czy po powrocie do kraju mogę otrzymać mieszkanie komunalne?

Planuję powrót do kraju, jednakże nie mam wystarczających funduszy, aby kupić lub wynająć mieszkanie. Czy istnieje jakaś instytucja, która może mi pomóc w znalezieniu mieszkania?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 r.

Zasady przyznawania mieszkań socjalnych są ustalane przez gminy, dlatego nie są one jednolite. Są one zapisywane w uchwale gminy i dotyczą tylko jej zasobów mieszkań komunalnych. Najczęściej brane są pod uwagę kryteria dochodowe i dotychczasowa sytuacja mieszkaniowa.

Dlatego też informacji, kto, kiedy i na jakich zasadach ma prawo do mieszkania komunalnego – trzeba ich szukać w swojej gminie. Żeby uzyskać informacje o możliwości otrzymania  mieszkania socjalnego powinna się Pani kontaktować z konkretnym Miejskim Ośrodkiem Polityki Społecznej.


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.