Przeprowadzka Przeprowadzka

Back

Jakich formalności należy dopełnić, żeby przewieźć królika lub świnkę morską z innego państwa UE do Polski?

Jakich formalności należy dopełnić, żeby przewieźć królika lub świnkę morską z innego państwa UE do Polski?

 

Przy przewozie z państwa UE do Polski zwierząt towarzyszących takich króliki, chomiki, świnki morskie, myszy, szczury itp. nie jest wymagana żadna dokumentacja.

Należy jednak zwrócić uwagę, że jak informuje Główny Inspektorat Weterynarii (GIW), przywóz do Polski zwierząt poniżej trzeciego miesiąca życia z innych państw jest zabroniony.

Należy pamiętać, że przewożąc te zwierzęta należy spełnić warunki przewozu żywych zwierząt określone przez przewoźnika (np. linię lotniczą). Informacji w tej sprawie udzielają bezpośrednio biura danej firmy przewozowej.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.