Formalności przed powrotem Formalności przed powrotem

Back

Jaki jest koszt wyrobienia nowych dokumentów po powrocie - dowodu osobistego i paszportu?

Jaki jest koszt wyrobienia nowych dokumentów po powrocie - dowodu osobistego i paszportu? Kiedy można być zwolnionym z tych opłat?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 r.

Za wydanie dowodu osobistego nie pobiera się żadnych opłat.

Z kolei za wydanie paszportu pobiera się opłatę w wysokości 140 zł - jesli nie masz żadnej zniżki. Za wydanie paszportu tymczasowego pobiera się opłatę w wysokości 30 zł. Jeśli składasz wniosek za granicą - informację o opłacie znajdziesz na stronie polskiego konsulatu w kraju, w którym chcesz dostać paszport. Opłatę wpłaca się do kasy właściwego organu paszportowego lub na rachunek bankowy tego organu.

Więcej na temat prodedury wydania wymienionych dokumentów piszemy w Powrotniku:


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.