Formalności przed - Irlandia Formalności przed - Irlandia

Back

Gdzie uzyskać pomoc w otrzymaniu P45?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020

Do końca 2018 roku każdy pracodawca w Irlandii zobowiązany był przekazać każdemu pracownikowi, którego stosunek pracy ustał - niezależnie, z jakiego powodu - formularz P45. Dokument ten jest potwierdzeniem dotychczasowych zarobków - w danym roku kalendarzowym - oraz potrąceń podatku i składek na ubezpieczenia społeczne PRSI. Co do składek, to dokument P45 potwierdza kwotę odprowadzonych składek PRSI oraz liczbę tygodni składkowych.

Od 1 stycznia 2019 r. w ramach programu Urzędu Skarbowego w Irlandii : „Modernizacja PAYE”, jeżeli przestaniemy pracować, pracodawca nie będzie już wydawać formularza P45. 

Począwszy od 1 stycznia 2019 r. pracodawcy są zobowiązani do przesyłania informacji uprzednio zawartych w dokumentach P45 drogą elektroniczną do urzędu skarbowego.

Więcej informacji można uzyskać logując się na osobiste konto: https://www.ros.ie/myaccount-web/sign_in.html?execution=e1s1 

 

Gdzie uzyskać pomoc w otrzymaniu od irlandzkiego pracodawcy P45? Nie odbiera telefonów i nie odpowiada na sms-y. Powiedziałem mu, że chce wracać do Polski w czerwcu br. obiecał przekazać mi P45 w połowie lipca. Niestety tak się nie stało.

 


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.