Bony szkoleniowe dla powracających z zagranicy do Małopolski
Artykuł zgodny ze stanem prawnym na dzień: 2020-09-30
Projekt „Nowy Start w Małopolsce” jest skierowany do osób po 30. roku życia, które wracają z zagranicy do Małopolski. Dostępna jest nowa forma wsparcia: bony szkoleniowe.
Celem przedsięwzięcia jest dostarczenie 836 osobom powracającym z zagranicy informacji na temat możliwości rozwoju, kształcenia, pozyskania zatrudnienia i innych możliwości oferowanych przez region, w szczególności poprzez uczestnictwo w specjalistycznej usłudze poradnictwa zawodowego oraz indywidualnych konsultacjach.
Grupa docelowa
Osoby mieszkające lub uczące się w Małopolsce, powyżej 30. roku życia, bez zatrudnienia (nie muszą być zarejestrowane w powiatowym urzędzie pracy), które mieszkały, uczyły się lub pracowały za granicą i wróciły do kraju w ciągu ostatnich 12 miesięcy przed przystąpieniem do projektu, należące do co najmniej jednej z poniższych grup:
- osoby powyżej 50. roku życia,
- osoby długotrwale bezrobotne,
- osoby z niepełnosprawnościami,
- osoby o niskich kwalifikacjach,
- kobiety,
- bezrobotni mężczyźni w wieku 30-49 lat (nienależący do wyżej wymienionych grup, których sytuacja na rynku pracy jest najtrudniejsza).
Formy wsparcia
W ramach projektu realizowane jest:
- poradnictwo zawodowe dla każdego uczestnika w formie bilansu kompetencji (podstawowego lub pogłębionego),
- bezpośrednie konsultacje,
- porady zdalne w ramach prowadzonego dyżuru telefonicznego.
W ostatnim czasie został dodany nowy element – bony na szkolenia. Dzięki nim uczestnik może otrzymać 85% dofinansowania na wybrane przez siebie szkolenie.
Projekt finansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (Oś 8. Rynek pracy, Działanie 8.2 Aktywizacja zawodowa). Jego wartość to 1 465 951,34 zł. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz wkładu własnego.
Kontakt
Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie
plac Na Stawach 1
30-107 Kraków
tel. 12 619 85 61, 12 619 85 62
e-mail: powroty@wup-krakow.pl
Wzory dokumentów do pobrania: https://www.pociagdokariery.pl/oferta/dla-powracajacych-z-zagranicy/po-powrocie-co-dalej
Projekt realizowany jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.
AKTUALNOŚCI
-
-
Dyżur konsularny w Quito
21.02.2025 -
-
-