Powrót

Zdolność kredytowa po powrocie z USA

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 r.

Szukam wszędzie odpowiedzi w jaki sposób mam przetransferować z USA lub jak mam założyć historię kredytową w Polsce. Chciałabym wziąć kredyt na mieszkanie, ale nie mam polskiej historii kredytowej. Tej, którą mam w USA polskie banki nie uznają.

W Polsce niektóre banki prowadzą wymianę informacji kredytowej z instytucjami zagranicznymi. Współpraca ta w przypadku naszego kraju dotyczy Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch i Ukrainy. Informacje na ten temat znajdują się w Biurze Informacji Kredytowej.

Stanów Zjednoczonych w tym wykazie nie ma. Z informacji z BIK wynika, iż na chwilę obecną, w takim przypadku jak Pani, można skorzystać z biur pośredniczących w tego rodzaju operacjach, np. ACCIS, czyli Stowarzyszenie Europejskich Rejestrów Kredytowych. Ich zadaniem jest wspieranie powstania jak najszerszego systemu wymiany informacji kredytowych na całym świecie.

Dzięki ACCIS, polskie Biuro Informacji Kredytowej może współpracować z biurami, z którymi nie ma podpisanej umowy o transgranicznej wymianie informacji.