Archiwum wiadomości Rynku pracy w mediach

 • 23.04.2020

  Maląg o zasiłku dla bezrobotnych: pracujemy nad kilkoma rozwiązaniami

  Pracujemy nad kilkoma rozwiązaniami; cały czas obserwujemy to, co się dzieje na rynku pracy, również wysokość zasiłku dla bezrobotnych - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Podkreśliła, że priorytetem jest jednak ochrona miejsc pracy i aktywizacja.

 • 23.04.2020

  Odpowiedzialny pracodawca: słucha i jest szczery

  Rynek pracy przechodzi wielopłaszczyznową rewolucję. Zmiany dotykają przede wszystkich kwestii ekonomicznych i organizacyjnych. Nowy ład wpływa także na relacje pracodawca-pracownik. Tryb awaryjny w jakim przyszło dziś funkcjonować przedsiębiorstwom, wymaga od szefów i menedżerów firm zupełnie innych kompetencji niż dotychczas.

 • 23.04.2020

  Pokazują dobre przykłady. Rusza akcja #niezwalniajmy

  Celem społecznej akcji #niezwalniajmy, jest zwrócenie uwagi na konieczność utrzymania jak największej liczby miejsc pracy w obliczu epidemii koronawirusa. W ramach akcji promowane są firmy, które deklarują, że jeśli będą musiały ograniczyć koszty to będą się starały ochronić jak najwięcej miejsc pracy.

 • 23.04.2020

  Praca w dobie koronawirusa. Rośnie efektywność, ale i strach o jej utratę

  Jeszcze więcej pracowników niż przed miesiącem pracuje zdalnie. W sumie 64 proc. badanych uważa, że jest tak samo lub nawet bardziej efektywna w wykonywaniu obowiązków zawodowych. Deklarują także, że w przyszłości chcieliby częściej pracować z domu.

 • 23.04.2020

  Rada Dialogu Społecznego chce włączenia do prac nad tarczą finansową

  W procesie odmrażania gospodarki konieczny jest dialog z organizacjami pracodawców i związków zawodowych. Tylko we współpracy z partnerami społecznymi można przygotować model wychodzenia z kryzysu, w którym wszyscy się znaleźliśmy, uważa Rada Dialogu Społecznego. RDS chce włączenia do prac nad tarczą finansową.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.