• 04.12.2020

  6 grudnia niedziela handlowa. Prezydent podpisał nowelę

  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która m.in. incydentalnie zezwoli na handel w najbliższą niedzielę, czyli 6 grudnia - poinformowała Kancelaria Prezydenta RP. Dodatkowa niedziela ma np. zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy okresie przedświątecznym.

 • 04.12.2020

  Badanie: Małe firmy przestały planować i działają z dnia na dzień. Przez pandemię

  Małe i średnie przedsiębiorstwa w czasie pandemii porzuciły długookresowe strategie; plany na 2021 r. robi 5 proc. z nich, a większość podejmuje decyzje bez wcześniejszych założeń, z dnia na dzień - wynika z badania Krajowego Rejestru Długów i NFG.

 • 04.12.2020

  CASE: W długim terminie możemy spodziewać się wzrostu bezrobocia

  Według badania Diagnoza.plus, przeprowadzonego pod koniec października, bezrobocie jesienią nie spadło, choć normalnie w tym okresie jest niższe ze względu na sezon przedświąteczny. Rodzi to obawy o zachowanie rynku pracy po Nowym Roku.

 • 04.12.2020

  Determinacja i niepewność. Firmy na szczycie drugiej fali

  - Zdecydowana większość zarówno liderów, jak i pracowników, obroniła deklarowane albo zinternalizowane wartości i stanęła ramię w ramię, broniąc firm i miejsc pracy przed pandemiczną nawałnicą - tak wyniki najnowszego raportu Grant Thornton komentuje Monika Smulewicz, partner i dyrektor zarządzający w tejże firmie audytorsko-doradczej.

 • 04.12.2020

  Dworczyk: Przedsiębiorcy próbujący obchodzić obostrzenia muszą się liczyć z konsekwencjami

  Osoby próbujące obchodzić lub łamać prawo, nie przestrzegając obostrzeń, muszą liczyć się z konsekwencjami - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk, odnosząc się do informacji RMF FM, że hotele należące do polityków - Andrzeja Gut-Mostowego i Pawła Poncyljusza, niezgodnie z obostrzeniami przyjmują gości.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.