• 13.04.2021

  "Fryzjerskie podziemie" i brak pensji, czyli efekt lockdownu w branży beauty

  Do Stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom dochodzą sygnały o tym, że wielu pracownikom z branży beauty grożą zwolnienia, jeżeli lockdown w branży utrzymałby się dłużej niż miesiąc. Na razie firmy przestały wypłacać pensję w terminie lub pracują we "fryzjerskim podziemiu".

 • 13.04.2021

  Fortune publikuje listę 100 najlepszych pracodawców

  Cisco, Salesforce, Hilton Hotels & Resorts, Wegmans i Rocket Companies to czołówka najnowszego rankingu najlepszych firm, w jakich warto pracować amerykańskiego magazynu biznesowego Fortune.

 • 13.04.2021

  Gastronomia i hotele. Pracownicy zmieniają branże

  Zatrudnieni dotychczas w gastronomii i zakwaterowaniu (HoReCa) zaczynają się przebranżawiać - wynika z raportu Grupy Progres. Zauważono, że personalny drenaż branży HoReCa trwa i po zakończeniu pandemii może być trudno znaleźć wykwalifikowanych pracowników.

 • 13.04.2021

  Jeśli nic się nie zmieni, za 10 lat nie będzie nas miał kto leczyć

  Postępująca cyfryzacja może pomóc zmniejszyć braki kadrowe wśród pracowników medycznych. A te są dziś ogromne. Z danych OECD wynika, że obecnie w Polsce brakuje ok. 30 do 50 tysięcy lekarzy. Do 2030 r. w całej Europie zabraknie zaś nawet 4,1 mln specjalistów z zakresu medycyny.

 • 13.04.2021

  Monitor Rynku Pracy. Sytuacja na rynku pracy stabilizuje się

  W porównaniu do poprzedniej edycji badania nieznacznie wzrósł optymizm dotyczący znalezienia nowej pracy, ale strach przed zwolnieniem utrzymuje się na tym samym poziomie - wynika z 43. Monitora Rynku Pracy, badania Randstad i Instytutu Badań Pollster.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.