• 31.07.2020

  Jobflow wchodzi na polski rynek. CV nie akceptuje

  Na polskim rynku pojawiła się nowa aplikacja mobilna do rekrutacji społecznościowej. Jobflow odrzuca CV. Uznaje je bowiem za kompletnie niepotrzebny relikt poprzedniej epoki.

 • 31.07.2020

  Kobiety rektorami. To może być reakcja na trudne czasy

  Wybory rektorów na polskich uczelniach akademickich mimo epidemii przebiegły sprawnie, udało się je uchronić od bezpośredniej ingerencji bieżącej partyjnej polityki. Dwa klasyczne uniwersytety (UAM, UŁ) trafiają pod przywództwo kobiet, a to może być reakcja na trudne czasy - komentują socjolodzy z UMK.

 • 31.07.2020

  Kontraktorzy popularniejsi w centrach usług

  Specjaliści i menadżerowie coraz chętniej pracują w oparciu o contracting. Jak podała firma rekrutacyjna Antal, w pierwszym półroczu 2020 widać duży wzrost zainteresowania współpracą z kontraktorami. Otrzymali o 40 proc. więcej zapytań od pracodawców w sektorze SSC/BPO o możliwości takiej właśnie formy współpracy. Przyczyną jest m.in. koronawirus.

 • 31.07.2020

  Nauczyciele czekają na przepisy i wytyczne o pracy szkół

  Konieczne jest przygotowanie jednoznacznych przepisów i wytycznych w sprawie powrotu uczniów od 1 września do szkół. Im będą one szybciej wydane, tym lepiej, bo dyrektorzy szkół, nauczyciele i samorządy zyskają czas, by się do nich dostosować – wskazują związkowcy.

 • 31.07.2020

  Nestlé wspiera rozwój praktyk zawodowych

  Nestlé dołączyło do grona firm wspierających „Europejski sojusz na rzecz przygotowania zawodowego”. - Bardziej niż kiedykolwiek musimy dziś inwestować w młodych. Jesteśmy głęboko przekonani o znaczeniu praktyk zawodowych - mówi Marco Settembri, prezes Nestlé na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.