• 26.11.2020

  Borys: rekordowa aktywność zawodowa Polaków pokazuje, jak silna jest nasza gospodarka

  Rekord aktywności zawodowej Polaków na poziomie 56,9 proc. w środku największej recesji w Europie od dekad, to chyba najważniejsza miara siły polskiej gospodarki w czasie pandemii i skuteczności tarcz - ocenia prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

 • 26.11.2020

  Ciepły posiłek i herbata dla pracownika - tylko w jakich warunkach?

  Pracodawcy mają problem z wydawaniem posiłków pracownikom pracującym w szczególnie uciążliwych warunkach, np. w zimie na otwartej przestrzeni. Wytycznych dla stołówek zakładowych nie ma, a Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii twierdzi, że np. w stołówkach, w których działają cateringi zakładowe, obowiązują zasady dotyczące gastronomii.

 • 26.11.2020

  Ekonomiści przepytali pracowników. Nie są zadowoleni

  Stara zasada mówi, że przychodzi się do firmy, a odchodzi od przełożonego, stąd kluczową rolę w odpowiedniej pracy zespołów i całych organizacji często pełnią menedżerowie średniego szczebla. Tymczasem co piąty pracownik, biorący udział w badaniu Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE), nie jest zadowolony z traktowania w pracy (20,4 proc.), a co czwarta osoba ma mieszane odczucia w tej kwestii (26,5 proc.).

 • 26.11.2020

  Erbud płaci pracownikom, by zamawiali posiłki na mieście. Tak wspiera branżę gastronomiczną

  Pracownicy grupy kapitałowej Erbud znaleźli sposób na wsparcie branży gastronomicznej, która w czasie pandemii mocno ucierpiała. Jeden dzień w tygodniu - w każdą środę - solidarnie zamawiają posiłek z restauracji. Płaci za niego pracodawca.

 • 26.11.2020

  Rekrutacja online. O tych sprawach warto pamiętać przed kliknięciem "dołącz"

  Jako HR Manager bardzo cenię sobie możliwość bezpośredniego kontaktu z ludźmi. Z jednej strony pozwala on lepiej poznać kandydata na dane stanowisko, z drugiej stwarza większe możliwości pokazania mu firmy. Warto pamiętać, że podczas rekrutacji nie tylko osoba ubiegająca się o pracę prezentuje siebie i swoje umiejętności, ale także poznaje potencjalnego nowego pracodawcę - mówi Małgorzata Falkowska, human resources manager w firmie inwestycyjnej Hines Polska.

Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.