• 14.03.2010

  Wiek kandydata, a szanse jego zatrudnienia

  Wiek jest wyznacznikiem granic aktywności zawodowej. Podany w odpowiednich aktach prawnych pozwala określić, od kiedy możliwe jest podjęcie pracy. Wskazuje także do kiedy pracownik może korzystać z gwarancji ochrony pracy. Kwestię tą reguluje także konstytucyjny zapis: „Praca znajduje się pod ochroną RP. Państwo sprawuje nadzór nad warunkami wykonywania pracy” (artykuł 24 Konstytucji RP).

 • 02.03.2010

  Raport miesiąca: Polacy o szukaniu zatrudnienia

  Na przełomie stycznia i lutego konsultanci Zielonej Linii przeprowadzili serię badań ankietowych. Dotyczyły one sytuacji Polaków na rynku pracy i ich stosunku do poszukiwania zatrudnienia.

 • 09.02.2010

  Czy wykształcenie decyduje o powodzeniu na rozmowie kwalifikacyjnej?

  Na powyższe pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Bez odpowiedniego wykształcenia nie ma co porywać się na aplikowanie na podane w ogłoszeniu stanowisko. Nasze wykształcenie jest więc ważne. Jednak, czy jest ono aż tak istotne, że będzie brane pod uwagę jako jedyne kryterium podczas oceny na rozmowie kwalifikacyjnej?

 • 29.01.2010

  Czy znalezienie pracy zależy tylko od umiejętności?

  Poszukiwanie pracy to ciężkie i czasochłonne zajęcie. Wymaga bowiem sporego nakładu czasu i rozplanowania poszczególnych działań. Na co zwracają uwagę pracodawcy? Czy znalezienie pracy zależy tylko od umiejętności?

 • 24.01.2010

  Perspektywy znalezienia zatrudnienia w Polsce

  Szukanie pracy to złożone, wielowątkowe zagadnienie. Jednak jeden jego wątek zdaje się skupiać jak w soczewce bariery i możliwości z nim związane. Absolwenci. Skupmy się na nich, gdyż to oni stanowią szczególnie istotne ogniwo każdej gospodarki – ich problemy ze znalezieniem pierwszej pracy ujawniają jej rzeczywistą kondycję. Pracujący absolwenci, ze swoim konsumpcyjnym stylem życia, napędzają niejedną branżę. I bynajmniej nie chodzi tu tylko o dyskoteki czy przemysł piwowarski – bardziej o komputerowy, motoryzacyjny, ale przede wszystkim bankowy i mieszkaniowy. Tymczasem bez regularnego dochodu nie wymienią swojego leciwego peceta na lepszy, nie zakupią i nie utrzymają samochodu. Własne mieszkanie i założenie rodziny – bez zdolności kredytowej – zdają się być odległą perspektywą. To siłą rzeczy ma bezpośredni, utrzymujący się nadal, wpływ na ciągle niezadowalający przyrost naturalny i stawia przed kolejnym problemem: kto będzie pracował na ich emerytury?

Strony: 29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.
Potrzebujesz dostępu do starszych informacji? Skorzystaj z naszego Archiwum wiadomości.