Powrót

Zielona Linia na targach pracy

Artykuł zgodny ze stanem prawnym na dzień: 2014-06-25

10 czerwca 2014 r. pracownicy Zielonej Linii uczestniczyli w VII edycji Targów Pracy pn. „Z Ochotą do pracy”. Targi odbyły się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nowowiejskiej 37 b w Warszawie.

Tegoroczna oferta targów była skierowana do osób, które poszukują pracy, szczególnie do absolwentów uczelni wyższych i osób niepełnosprawnych.

W ramach jednego ze stoisk były dostępne materiały informacyjne Centrum Informacyjnego Służb Zatrudnienia Zielona Linia. Konsultanci Centrum w trakcie targów odpowiadali na pytania zwiedzających, udzielając informacji z zakresu wsparcia oferowanego na rynku pracy przez urzędy pracy. Ponadto przedstawili też indywidualne usługi Zielonej Linii, takie jak np. Fabryka CV czy zasady zakładania konta w serwisie i korzystania  z informacji zawartych na www.zielonalinia.gov.pl.

Ideą targów pracy organizowanych regularnie przez Urząd Dzielnicy Ochota jest promocja najbardziej przedsiębiorczych firm i pomoc w znalezieniu pracy osobom bezrobotnym. W tym roku zostały wybrane dwie grupy odbiorców, dla których znalezienie pracy jest sprawą niezwykle istotną i trudną. Jedną z tych grup są tegoroczni absolwenci uczelni wyższych, nieobeznani jeszcze w realiach rynku pracy, którzy mają duży problem ze znalezieniem pierwszej pracy. Drugą z grup, która potrzebuje szczególnego wsparcia na rynku pracy, są osoby niepełnosprawne, borykające się z wieloma problemami  natury zdrowotnej, a przez to wymagające szczególnej pomocy.

Targi pracy były nie tylko doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą pracodawców, ale także do nawiązania kontaktów i szansą na bezpośrednie spotkanie z przedstawicielami poszczególnych firm.

Ponadto w ramach zaproszonych gości znaleźli się także specjaliści w dziedzinie prawa pracy, doradztwa zawodowego, polityki społecznej. Uczestnicy targów mogli więc uzyskać specjalistyczne porady oraz dokonać bilansu kompetencji zawodowych.

 Joanna Niemyjska (Zielona Linia 19524, Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia)