Powrót

Targi Pracy i Przedsiębiorczości w Warszawie

Artykuł zgodny ze stanem prawnym na dzień: 2015-10-15

14 października 2015 r., w salach wystawowych na czwartym piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, odbyły się bezpłatne Targi Pracy i Przedsiębiorczości, w których uczestniczyli pracownicy Zielonej Linii oraz ECAMU-u.

W tegorocznej edycji targów wzięło udział 113 wystawców, którzy mieli do zaoferowania niemal 8000 ofert pracy. Pracodawcy szukali programistów, inżynierów, logistyków, księgowych, konstruktorów, testerów gier komputerowych, specjalistów ds. marketingu, kierowników oraz przedstawicieli innych zawodów. 

Oprócz oferty pracodawców zwiedzający mogli odwiedzić Salon Doradztwa Zawodowego oraz Salon Przedsiębiorczości. W tym pierwszym specjaliści udzielali porad z  zakresu  rekrutacji  i zarządzania zasobami ludzkimi. Można było dowiedzieć  się tu np. jak powinno wyglądać idealne CV i list motywacyjny. W Salonie Przedsiębiorczości zaś przyszli przedsiębiorcy mogli nauczyć się, w jaki sposób przygotować profesjonalnie biznesplan i stworzyć wartościowy biznes.

Dodatkową wartość dla odwiedzających stanowiły wykłady i prezentacje, których można było wysłuchać w salach Rudniewa i Kruczkowskiego. Ponadto dla odwiedzających przygotowano strefę francuskich pracodawców, w której odbywały się rekrutacje do pracy w firmach zrzeszonych we Francusko-Polskiej Izbie Gospodarczej.

Stoisko Zielonej Linii i ECAM-u cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających, którzy najczęściej pytali o formy wsparcia dostępne w urzędach pracy, jak też o Fabrykę CV i inne usługi Centrum Informacyjnego Służb Zatrudnienia.

Organizatorami przedsięwzięcia były: Urząd m.st. Warszawy, Centralny Ośrodek Aktywizacji Zawodowej, Urząd Pracy m.st. Warszawy, Uniwersytet Warszawski, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, Fundacja Aktywizacja, Sieć Pozarządowych Instytucji Rynku Pracy, Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie.

Joanna Niemyjska (Zielona Linia 19524, Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia)