Co nowego w Zielonej Linii?

Znajdziesz tu informacje o aktualnych wydarzeniach w naszym Centrum!

Powrót

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Artykuł zgodny ze stanem prawnym na dzień: 2016-03-30

W listopadzie 2015 r. odbył się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowanego pod hasłem “Przedsiębiorczość- zmień myślenie”. W wydarzeniu wzięli udział również pracownicy Zielonej Linii.

W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości, 16 listopada przeprowadziliśmy warsztat pod tytułem „Działalność gospodarcza i rolnicza dla początkujących”.

Spotkanie miało na celu wskazanie zainteresowanym przed wszystkim źródeł pozyskiwania środków na działalność gospodarczą oraz warunków i sposobu ubiegania się o wsparcie. Zostały nakreślone również najczęściej popełniane błędy, które uniemożliwiają uzyskanie dofinansowania.

Pracownicy Zielonej Linii opisali także drogę, którą musi przejść każdy początkujący przedsiębiorca, czyli obowiązki względem instytucji państwowych. Omówione zostały również przepisy dotyczące składek odprowadzanych do ZUS i przysługujące ulgi.

Warsztaty cieszył się zainteresowaniem. Większość osób biorących w nich udział posiadała już co najmniej kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które teraz chciała kontynuować we własnej firmie lub sytuacja zawodowa zmusiła ich do przekwalifikowania się. Oprócz wątpliwości co do zapisów prawnych oraz obowiązujących zasad uczestnicy podzielili się również swoimi pomysłami na biznes.

Joanna Kuzub (Zielona Linia 19524, Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia)


Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.