Powrót

Szkolenia współfinansowane przez UE

Informacja zgodna ze stanem prawnym na dzień: 2019-04-18

Reemigranci po powrocie do kraju mogą skorzystać z wielu szkoleń, kursów, a nawet studiów podyplomowych, w większości dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Jest to szansa na uzupełnienie swoich kwalifikacji zawodowych. Ważne, aby wiedzieć, gdzie szukać informacji o takim wsparciu.

Dla pracodawcy ważne jest, co umiesz i jakimi predyspozycjami potrafisz się wykazać na rynku pracy. Inwestycja w wiedzę i zdobywanie nowych umiejętności to dobry pomysł na odnalezienie się w Polsce po powrocie. Może cię to doprowadzić do sukcesu i sukcesu twojej firmy, jeśli zdecydujesz się rozpocząć działalność gospodarczą.

Od pracowników coraz częściej będzie się wymagało wyższych zdolności do przekwalifikowania się oraz umiejętności odnalezienia w zupełnie nowych warunkach. Jest to równocześnie szansa dla obecnych bezrobotnych lub osób niezadowolonych ze swojego zawodu. W najbliższych latach mają powstawać nowe miejsca pracy, na które szansę będą mieli zwłaszcza ci, którzy już teraz zainwestują w swój rozwój.

Warto wiedzieć

W związku z wejściem Polski do struktur Unii Europejskiej pojawiła się szeroka oferta szkoleń skierowanych zarówno do firm, instytucji, jak i do osób prywatnych. Jest ona adresowana do wszystkich, którzy są otwarci na nową wiedzę i świadomi tego, jak wielką szansę rozwoju może im ona zapewnić.

Wiele szkoleń, kursów i studiów podyplomowych jest finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, m.in. szkolenia zawodowe, stypendia, praktyki zawodowe, doradztwo oraz pośrednictwo zawodowe, a także wiele innych projektów. Są to zarówno szkolenia otwarte, do których dołączyć może każdy nowy uczestnik, jak i szkolenia zamknięte, czyli skierowane do grup zorganizowanych. Większość z nich jest bezpłatna lub odpłatna za symboliczną kwotę.

Pamiętaj, że czas i zaangażowanie poświęcony szkoleniom zaczną procentować, sprawiając, że staniesz się jeszcze bardziej konkurencyjny na rynku pracy i pewny swoich możliwości.

Gdzie szukać informacji

Na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości powstał portal www.inwestycjawkadry.pl. Jest to baza szkoleń i studiów podyplomowych. Korzystanie z bazy jest bezpłatne. Przyjazna wyszukiwarka pozwala szybko znaleźć odpowiednie szkolenie (temat, miejsce, termin).

Strona www.efs.pl zawiera ofertę szkoleń i studiów organizowanych przez Wyższe Szkoły Bankowe funkcjonujące w różnych miastach w Polsce.

Warto na tych stronach zapisać się na e-lettery, dzięki którym otrzymasz informacje o oferowanych szkoleniach wprost na twoją skrzynkę e-mail.


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.