Powrót

Pożyczka na podjęcie działalności gospodarczej

Pożyczka na podjęcie działalności gospodarczej 

Informacje zgodne ze stanem prawnym na dzień: 2019-04-23

Osoba planująca podjęcie działalności gospodarczej może na ten cel uzyskać pożyczkę w ramach programu „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie”.

O tę niskooprocentowaną pożyczkę na start biznesu mogą ubiegać się niezatrudnieni i nie wykonujący innej pracy zarobkowej:

 

Maksymalna kwota o jaką można się ubiegać to 20-krotność przeciętnego wynagrodzenia. Okres spłaty wynosi nawet 7 lat, z możliwością karencji w spłacie do 12 miesięcy. Pożyczki są nisko oprocentowane - na poziomie ¼ stopy redyskonta weksli.

Od czego zacząć

Procedurę starania się o pożyczkę należy zacząć od złożenia wniosku wraz z biznes planem działalności, na realizację której przeznaczona zostanie pożyczka.

Gdzie szukać informacji

Dodatkowych informacji na temat możliwości uzyskania pożyczki można szukać w serwisie Zielona Linia.

Lista instytucji, które świadczą usługi doradcze i udzielają pożyczek oraz wniosek do pobrania znajdują się na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego.


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.