Powrót

Mienie ruchome

Informacje zgodne ze stanem prawnym na dzień: 2018-02-26

Mienie ruchome

Każda przeprowadzka wymaga przemyślenia, co należy zabrać ze sobą w nowe miejsce, a czego należy się pozbyć. Warto więc wcześniej się zastanowić, co wyrzucimy, co sprzedamy, a co zabierzemy ze sobą.

Warto wiedzieć

Pomocne w sprzedaży rzeczy może być ogłoszenie w Internecie (np. na www.craigslist.com, www.ebay.com) czy w lokalnej prasie. Można też urządzić tzw. wyprzedaż garażową (garage sale).

Wyprzedaż garażowa to popularna w Stanach forma wyzbycia się niepotrzebnych rzeczy, które jednak przedstawiają jakąś wartość. Aby zorganizować wyprzedaż garażową, należy wcześniej dać ogłoszenia w lokalnej gazecie, na tablicy ogłoszeń w kościele, zawiadomić znajomych, wywiesić tablice informacyjne na swojej ulicy itp.

Pamiętaj, aby w ogłoszeniu podać datę i godzinę wyprzedaży. Im więcej ogłoszeń, tym większa szansa na powodzenie wyprzedaży. Należy też pamiętać, że cena, jaką chcemy uzyskać za wyprzedawane przedmioty, powinna być odpowiednio niska.


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.