Rozważam rozpoczęcie pobierania wypłat prywatnej emerytury 403 b ze Stanów Zjednoczonych. Mieszkam w Polsce. Czy w związku z tym mam obowiązek odprowadzania składki zdrowotnej z tego tytułu?

Mieszkam w Polsce. Rozważam rozpoczęcie pobierania wypłat prywatnej emerytury 403 b ze Stanów  Zjednoczonych. Nie jest to świadczenie Social Security, tylko prywatny plan pracowniczy. Czy w związku z tym mam obowiązek odprowadzania składki zdrowotnej z tego tytułu?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2025 r. (Ministerstwo Zdrowia)

Obowiązek odprowadzania przez banki składki na ubezpieczenie zdrowotne z emerytur/rent zagranicznych dotyczy tylko świadczeń wypłacanych z powszechnych/obowiązkowych systemów emerytalnych.

Bank nie powinien potrącać składek z dobrowolnych/ prywatnych emerytur zagranicznych.

Udostępnij: