Назад

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych po pracy w Wielkiej Brytanii?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 r.

"Mam 63 lata, wiosną chcę wrócić do Polski na stałe. Czy otrzymam zasiłek dla bezrobotnych po 15 latach pracy w UK. Zaznaczam ze mam mieszkanie i meldunek w Polsce."

O zasiłek należy starać się przede wszystkim w kraju ostatniego zatrudnienia - w Pana przypadku jest to Wielka Brytania. Więcej informacji na ten temat znajduje się w poniższym artykule: https://powroty.gov.pl/zasilek-dla-bezrobotnych-8511

Jeżeli świadczenie zostanie przyznane, to może być ono transferowane do Polski przez okres 3 miesięcy.

Zasiłek po przyjeździe do Polski (podczas gdy w ostatnim czasie świadczyliśmy pracę za granicą) może być przyznany warunkowo. Więcej piszemy o tym tutaj: https://powroty.gov.pl/zasilek-dla-pracownikow-przygranicznych-i-powracajacych-do-kraju-11444


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.