Назад

Gdzie mogę znaleźć oferty pracy w sektorze budownictwa?

Pochodzę z Będzina. Jestem po technikum budowlanym. Od dwóch lat pracowałem w Norwegii na platformach wiertniczych, teraz planuję powrót do kraju. Czy z moim doświadczeniem znajdę jakąś ciekawą pracę w mojej okolicy? A jeśli nie, to w jakim innym miejscu?

Szukając pracy w swoim regionie i w całej Polsce, może Pan m.in.:

  1. skontaktować się z Powiatowym Urzędem Pracy w danej okolicy. Pracownicy PUP z Działu Pośrednictwa Pracy mogą skierować Pana do firm i przedsiębiorstw, które nie składają swoich ofert pracy bezpośrednio do PUP, ale są zainteresowane zatrudnieniem nowych pracowników;
  2. sprawdzać aktualne oferty pracy na stronach internetowych WUP/PUP;
  3. zadzwonić na bezpłatną infolinię udzielającą informacji o aktualnych ofertach pracy w regionie, który Pana interesuje;
  4. śledzić za pomocą Internetu lub bezpośrednio dopytywać się o targi i giełdy pracy organizowane zarówno przez WUP-y i PUP-y;
  5. interesować się ofertami specjalistycznych szkoleń organizowanych przez urzędy pracy i adresowanych do wszystkich osób, których doświadczenie lub kwalifikacje nie odpowiadają zapotrzebowaniu rynku pracy;
  6. szukać ofert pracy w prywatnych agencjach zatrudnienia na terenie interesującego Pana powiatu/województwa;
  7. skorzystać z ofert pracy publikowanych na portalu Europejskich Służb Zatrudnienia EURES.

W bazach ofert pracy prowadzonych zarówno przez Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie jak i Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, znajduje się wiele propozycji zatrudnienia w branży budowlanej (np. dla murarzy, tynkarzy, malarzy budowlanych, cieśli budowlanych) u pracodawców z Będzina i najbliższej okolicy. Oferty dostępne są na stronach internetowych www.pup.bedzin.pl oraz www.krajowe.wup-katowice.pl. Niestety, pracodawcy nie mają obowiązku podawania proponowanego wynagrodzenia, informacje na ten temat uzyskać można bezpośrednio u pracodawcy podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Osobom, których doświadczenie lub kwalifikacje nie odpowiadają zapotrzebowaniu rynku pracy, powiatowe urzędy pracy proponują udział w specjalistycznych szkoleniach. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie PUP w Będzinie w zakładce „Szkolenia”.

Pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach umożliwiają zainteresowanym podjęcie decyzji dotyczącej rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej – w branży budowlanej lub innej. WUP w Katowicach prowadzi bezpłatne szkolenia dla osób planujących rozpocząć własną działalność gospodarczą nt. „Samozatrudnienie - krok po kroku", "Biznesplan - krok po kroku". Od pierwszego kwartału 2009 r. osoby zakładające firmę mogą także skorzystać z dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz wsparcie doradców w ramach działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia.


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.