• Spotkanie wysokiego szczebla UE-Wielka Brytania
  Wielka Brytania nie przedłuży okresu przejściowego ustanowionego na podstawie Umowy o wystąpieniu. Oznacza to, że zakończy się on 31 grudnia 2020 r. bez względu na to, czy negocjacje zakończą się zawarciem porozumienia.

 • Obejrzyj film "Polskie ślady w Amsterdamie" i weź udział w akcji Ambasady RP w Hadze i Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie!
  Jeśli wiecie Państwo o miejscach stworzonych przez Polaków, o upamiętniających ich pomnikach, miejscach nazwanych od ich nazwisk – zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji.

 • Polish Run 2020 - rejestracja została otwarta!
  Tegoroczna impreza biegowa Polish Run, organizowana przez Dom Polski Wschodniej oraz Ambasadę RP w Brukseli, odbędzie się już po raz czwarty, jednocześnie po raz pierwszy w zmienionej formule ze względu na pandemię COVID-19

 • Przywrócenie połączeń lotniczych (z ograniczeniami)
  W Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej pod poz. 1050 zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 czerwca 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Przedłuża ono okres obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych do 30 czerwca br. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 17 czerwca 2020 r.

 • Koronawirus – zmiany na granicy
  Od północy z 12 na 13 czerwca br. zakończone zostały kontrole graniczne na całym odcinku granicy wewnętrznej. Zniesienie kontroli granicznej na granicy wewnętrznej to także zniesienie kontroli sanitarnej i brak obowiązku kwarantanny. Obostrzenia, w tym ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do Polski oraz kwarantanna, wciąż obowiązują na granicy zewnętrznej UE.

 • Planowany lot czarterowy z Londynu do Warszawy
  Polskie Linie Lotnicze LOT planują zorganizowanie kolejnego lotu czarterowego z Wielkiej Brytanii do Polski. Lot planowany jest 21 czerwca z lotniska Londyn Heathrow do Warszawy.

 • Centrum Informacji Konsularnej
  Zadaniem Centrum jest udzielanie odpowiedzi na Państwa ogólne pytania z zakresu spraw konsularnych (przede wszystkim paszportowych i prawnych, w tym z zakresu stanu cywilnego).

 • Stopniowe przywracanie normalnego trybu pracy przez polskie konsulaty w Wielkiej Brytanii
  W związku z decyzją brytyjskiego rządu o obniżeniu stopnia zagrożenia pandemią koronawirusa i łagodzeniem obowiązujących obostrzeń urzędy konsularne RP w Zjednoczonym Królestwie przygotowują się do stopniowego przywrócenia normalnego trybu pracy.

 • Przedłużenie zakazu ruchu lotniczego
  Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 5 czerwca 2020 roku przedłuża okres obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych do 16 czerwca br.

 • Głosowanie za granicą w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r.
  Zgodnie z postanowieniem Marszałka Sejmu RP z dnia 3 czerwca 2020 r. w sprawie zarządzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wybory odbędą się w niedzielę, 28 czerwca 2020 r. w godz. 7.00-21.00.

 • Szwecja - wizyty paszportowe w konsulacie
  Zapisy na sprawy paszportowe odbywają się poprzez www.e-konsulat.gov.pl Kalendarz zapisów na kolejny tydzień udostępniany jest raz w tygodniu, co środę około godz. 11.00-11.30.

 • Aktualna informacja dla podróżujących w związku z koronawirusem Covid-19
  Sytuacja epidemiologiczna we Włoszech w związku z koronawirusem Covid-19

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19