• Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przypomina o konkursach
  Przypominamy o dwóch konkursach ORPEG dla uczniów: szkół polskich na świecie, sekcji polskich w szkołach międzynarodowych, Szkół Europejskich oraz szkół online im. Komisji Edukacji Narodowej.

 • Dyżur konsularny w Nancy i Rennes
  Uruchomione zostały zapisy na spotkania z konsulem poza siedzibą urzędu organizowane w Nancy i Rennes. Dostępne są spotkania w sprawach paszportowych, prawnych i obywatelskich.

 • Sobotni dyżur paszportowy w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Londynie - 24 października 2020 r.
  W sobotę 24 października zorganizowany zostanie dyżur paszportowy poza standardowymi dniami urzędowania.

 • MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych
  Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne.

 • Od 1 października 2021 podróż do Wielkiej Brytanii tylko z ważnym paszportem
  Brytyjski rząd ogłosił, że od 1 stycznia 2021 r. większość obywateli Unii Europejskiej, w tym Polski, będzie mogła podróżować do Wielkiej Brytanii na wakacje lub krótkie wycieczki bez konieczności posiadania wizy. Władze Zjednoczonego Królestwa, zgodnie z postulatami polskiej służby konsularnej, przedłużyły okres, w którym będzie można wjechać do tego kraju za okazaniem dowodu osobistego do 1 października 2021 r.

 • Komunikat MSZ dotyczący rozporządzenia ws. zakazów w ruchu lotniczym
  Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 13 października 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (Dz. U. poz. 1786) zawiera wykaz 29* państw i terytoriów, z których nie będą realizowane połączenia lotnicze do 27 października 2020 r.

 • Ruszają rodzinne wizyty paszportowe w POSK
  Rodzice z dziećmi do lat 12 mogą od 2 października wspólnie składać wnioski paszportowe podczas dyżurów konsularnych w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym (POSK) w Londynie. Zmiana ma na celu uproszczenie procedury dla tysięcy polskich rodzin w Wielkiej Brytanii.

 • Nabór w programie Welcome to Poland
  Narodowa Agencja wymiany Akademickiej ogłasza kolejny nabór do programu Welcome to Poland.

 • Zbliża się Polonijny Dzień Dwujęzyczności
  Polonijny Dzień Dwujęzyczności stawia sobie za cel celebrację polskiego języka i dwujęzyczności polonijnych rodzin za granicą, a także promocję wizerunku, dobrego imienia Polski i polskiego dziedzictwa na arenie międzynarodowej.

 • Dyżur paszportowy w Adelaide
  Zapisy prowadzi Konsulat Generalny RP w Sydney w godz. 9.00 – 16.00 pod numerem telefonu: 02 9363 9816. Pisemne zgłoszenie chęci zapisania się na dyżur można również wysłać e-mailem.

 • Ruszyły zapisy na wizyty paszportowe w Polish Millennium House w Birmingham
  Od dzisiaj można się zapisać na złożenie wniosku o polski paszport w Polish Millennium House w Birmingham. Konsulowie specjalnie wydelegowani przez MSZ czasowo wspierają dyżury konsularne w Zjednoczonym Królestwie.

 • Konsulat Generalny RP w Chicago uruchamia dodatkowe terminy wizyt paszportowych
  Konsulat Generalny RP w Chicago od dnia 1 października 2020 r. uruchamia dodatkowe terminy wizyt paszportowych, na które można zapisać się poprzez stronę www.e-konsulat.gov.pl

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19