• Jak przetrwać kwarantannę? Psycholog odpowiada: daj sobie czas
  Jak poradzić sobie z lękiem związanym z kwarantanną? - zapraszamy na pierwszą część cyklu wirtualnych spotkań z psychologiem Katarzyną Kucewicz. Nasz ekspert odpowie na najczęściej zadawane pytania i podpowie, co robić, gdy nie radzimy sobie z obecną sytuacją.

 • Wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem
  Wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

 • Stan epidemii w Polsce
  Wprowadzamy nowe zasady dotyczące kwarantanny i podwyższamy kary za jej złamanie, zawieszamy również zajęcia edukacyjne do 10 kwietnia 2020 r. Jednocześnie dziewiętnaście szpitali przekształcamy w szpitale zakaźne.

 • Aplikacja „Kwarantanna domowa” – ruszył proces jej udostępniania
  Szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną – to główny cel aplikacji Kwarantanna domowa.

 • Infolinia MSZ
  W związku z rozwojem sytuacji epidemiologicznej MSZ RP uruchomiło infolinię dla Polaków szukających pomocy lub informacji nt. utrudnień na granicach oraz tych, którzy znaleźli się w potrzebie za granicą.

 • Uruchamiamy kolejne przejścia graniczne
  Granicę z Czechami będzie można przekroczyć na trzech nowych przejściach, a granicę z Litwą na dodatkowym przejściu w Ogrodnikach. Na czterech przejściach drogowych z Niemcami rozszerzony został zakres ruchu.

 • Koronawirus - informacje dla podróżujących z i przez Francję
  Od niedzieli 15 marca 2020 r. zostały zawieszone międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe z i do Polski. Przedstawiamy zalecenia dla osób będących w trakcie podróży i planujących powrót do Polski.

 • Jak wrócić do Polski samolotem?
  Dla wszystkich obywateli RP, którzy ze względu na odległość nie są w stanie przekroczyć granicy Polski transportem kołowym, udostępniamy trzy możliwości powrotu do kraju drogą lotniczą.

 • Działania MSZ podjęte w związku z organizacją powrotów Polaków do kraju
  W MSZ przez 24 godziny na dobę działa Zespół Zarządzania Kryzysowego; jednym z kluczowych zadań zespołu jest wypracowanie rozwiązań dla Polaków, którzy przebywają za granicą i mają problem z powrotem do Polski.

 • Pismo Prezesa Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" do organizacji polskich i polonijnych oraz partnerów i współpracowników
  W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo uczestników wielu przedsięwzięć polonijnych musimy podjąć decyzję o przeniesieniu terminu licznych wydarzeń, w tym również obchodów jubileuszowych organizacji oraz Stowarzyszenia.

 • Służby będą badać pasażerów przyjeżdżających do Polski z zagranicy
  Pasażerowie przyjeżdżający do Polski autokarami i busami z Niemiec i Czech będą poddawani kontroli sanitarnej w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa wywołującego chorobę COVID-19.

 • Zmiana organizacji pracy urzędów konsularnych
  Konsulat Generalny RP w Mediolanie i Wydział Konsularny Ambasady RP w Rzymie zawieszają do odwołania zwykłe przyjmowanie interesantów, a tym samym możliwość zapisu w systemie e-konsulat.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19