• Przywrócenie połączeń lotniczych - aktualizacja
  Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej pod poz. 1242 zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 lipca 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Przedłuża ono okres obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych do 28 lipca br.

 • Przywrócenie połączeń lotniczych - aktualizacja
  W Dzienniku Ustaw RP pod poz. 1160 zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Przedłuża ono okres obowiązywania zakazów w odniesieniu do lotów międzynarodowych do 14 lipca br. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2020 r. Zakazu nie stosuje się, dla lotów międzynarodowych z i do lotnisk europejskich (oprócz Królestwa Szwecji i Republiki Portugalskiej) oraz dodatkowo: Gruzji, Czarnogóry, Japonii, Kanady, Republiki Albanii, Republiki Korei i Ukrainy.

 • Można już korzystać z Rejestru Dokumentów Publicznych
  Od 12 lipca 2020 r. można już skorzystać z Rejestru Dokumentów Publicznych stworzonego przez MSWiA. W rejestrze zawarto m.in. informacje o wyglądzie dokumentów obowiązujących w naszym kraju i zabezpieczeniach użytych do ich ochrony przed fałszerstwem.

 • Rekrutacja do projektów pn. Wróć z POWERem! oraz Nowy Start w Małopolsce
  Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekty dla osób powracających z zagranicy.

 • Konsulaty w Wielkiej Brytanii nieczynne 13 lipca
  Uprzejmie informujemy, że w poniedziałek 13 lipca br. konsulaty będą nieczynne w związku z II turą wyborów Prezydenta RP.

 • Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku informuje o zmianach w systemie pracy placówki
  Zmiany dotyczą sposobu obsługi spraw paszportowych, wizowych, prawnych i obywatelskich.

 • Nabór na stanowisko kierownika Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Luksemburgu
  Dyrektor Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą ogłasza konkurs na stanowisko kierownika Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Luksemburgu.

 • Polskie konsulaty w Wielkiej Brytanii przywracają zapisy na wizyty
  W związku ze stopniowym łagodzeniem obostrzeń obowiązujących w Wielkiej Brytanii, oraz odpowiadając na zapotrzebowanie polskich obywateli na usługi konsularne, urzędy konsularne RP w Zjednoczonym Królestwie uruchamiają możliwość zapisania się na wizyty poprzez system e-konsulat.

 • Skracamy kontrole drogowe
  Od 1 lipca policja oraz inne służby uprawnione do kontroli ruchu drogowego zyskały nowe ułatwienia. Wpływają one również na komfort podróży samych kierowców.

 • Ułatwienia dla kierowców i właścicieli pojazdów - projekt zmian
  Toczą się prace parlamentarne nad projektem ustawy o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, wprowadzającym szereg ułatwień dla właścicieli pojazdów i kierujących pojazdami oraz uproszczeń w procedurach związanych z rejestracją pojazdów.

 • Słowacja zniosła obostrzenia w ruchu osobowym z Polską od g. 6.00 w dniu 20 czerwca 2020 roku
  Od godziny 6.00 w dniu 20 czerwca 2020 roku zniesione zostają dotychczasowe obostrzenie w ruchu osobowym z terytorium Polski. Polska została dodana do listy państw, które zostały uznane za bezpieczne pod względem zagrożenia epidemicznego koronawirusem

 • Nabór do Szkół Polskich w Katalonii na nowy rok szkolny 2020/2021
  Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniem przygotowanym przez Stowarzyszenie Kulturalne Szkoła Polska

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18