• Etap odpowiedzialności przedłużony do 31 stycznia
  Trudna sytuacja w Europie dotycząca COVID-19 oraz wciąż wysoka liczba osób w szpitalach i pod respiratorami w Polsce powodują, że konieczne jest przedłużenie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią do 31 stycznia. Pamiętajmy, że od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy to, jak szybko poradzimy sobie z COVID-19. Zbyt wczesne wycofanie obostrzeń, może doprowadzić do drastycznego przyrostu zachorowań. 18 stycznia uczniowie klas I-III wrócą do szkół w ścisłym reżimie sanitarnym. Przygotowaliśmy wytyczne oraz harmonogram testowania nauczycieli.

 • Brexit z punktu widzenia dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej
  Ubezpieczenie zdrowotne, karta EKUZ, inne dokumenty potwierdzające prawo do świadczeń zdrowotnych – co dalej po 31 grudnia 2020 r.?

 • Przedłużenie zakazu w międzynarodowym ruchu lotniczym do 13 stycznia 2021 r.
  Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 5 stycznia 2021 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym przedłuża okres obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych do 13 stycznia br.

 • Awans zawodowy nauczycieli szkół za granicą od 1 stycznia 2021 r.
  Od 1 stycznia 2021 roku została uruchomiona platforma dotycząca awansu zawodowego nauczycieli szkół za granicą.

 • Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego MSZ w sprawie brexitu
  Podczas dzisiejszego posiedzenia Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem wiceministra Piotra Wawrzyka zostały omówione działania MSZ w kontekście brexitu. Oceniono stan przygotowań placówek dyplomatycznych w Londynie, Manchesterze, Paryżu i Hadze oraz Departamentu Konsularnego MSZ.

 • Brexit. Specjalne dyżury na infolinii KIS
  Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uruchamia specjalne dyżury dla przedsiębiorców zainteresowanych tematyką brexit. Infolinia KIS będzie czynna w okresie noworocznym, zaplanowano też dodatkowe dyżury od 4 do 20 stycznia 2021 r.

 • Warto wiedzieć!
  Zalecenia dla osób przebywających we Francji, planujących podróż między Francją a Polską lub przejazd przez terytorium francuskie.

 • „Polonia i Polacy za granicą 2021” - przedłużony termin składania ofert
  Pełnomocnik Rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą zdecydował o zmianie terminu na składanie ofert z 30 grudnia 2020 r. na 15 stycznia 2021 r.

 • Brexit. Co powinni wiedzieć podróżni
  Od 1 stycznia 2021 r. podróżnych przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii do Polski będą obowiązywały takie same przepisy jak podróżnych z krajów trzecich, czyli nie będących członkami Unii Europejskiej (UE).

 • Nowe obostrzenia na polskiej granicy [KORONAWIRUS]
  Od 28 grudnia br. na polskiej granicy obowiązują nowe obostrzenia związane z zapobieganiem COVID-19.

 • Zasady przekraczania granicy Polski przez obywateli Wielkiej Brytanii, Irlandii Półn. oraz obywateli brytyjskich terytoriów zamorskich po 1.01.2021 r.
  Od 1 stycznia 2021 roku zmienią się zasady przekraczania granicy przez obywateli Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej oraz obywateli brytyjskich terytoriów zamorskich. Jako obywatele państwa trzeciego będą podlegać standardowi odprawy szczegółowej.

 • Możliwość podróży między Wielką Brytanią a Polską w dniach poświątecznych
  Zasady przemieszczania się i przyjazdu do Polski.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18