• Konkurs na kierownika Szkoły Polskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie przy Ambasadzie RP w Paryżu z siedzibą w Aulnay sous Bois
  Dyrektor Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą ogłasza konkurs na stanowisko kierownika Szkoły Polskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie przy Ambasadzie RP w Paryżu z siedzibą w Aulnay sous Bois

 • Dowód został na wakacjach? Zgłoś to online!
  Po powrocie do domu okazało się, że Wasz dowód osobisty postanowił zostać na wakacjach? To poważna sprawa, dlatego nie ma co czekać – zgłoście utratę dokumentu. Najszybciej zrobicie to online.

 • Koronawirus – przekraczanie granicy
  Od połowy czerwca nie są prowadzone kontrole graniczne na granicach wewnętrznych. Oznacza to także zniesienie kontroli sanitarnej i brak obowiązku kwarantanny. Obostrzenia, w tym ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do Polski oraz kwarantanna, wciąż obowiązują na polskiej granicy stanowiącej jednocześnie granicę zewnętrzną UE.

 • Stypendia NAWA dla młodzieży polonijnej na studia w Polsce
  Ponad 460 młodych ludzi polskiego pochodzenia otrzyma stypendia Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach Programu Stypendialnego dla Polonii im. gen. Władysława Andersa – studia I stopnia i studia jednolite magisterskie.

 • Warto wiedzieć: Niemcy - zasady wjazdu i tranzytu
  Aktualne informacje dotyczące wjazdu i tranzytu przez terytorium Niemiec.

 • Wzniowienie paszportowych dyżurów konsularnych w POSK
  Wydział Konsularny RP w Londynie od dnia 19 sierpnia br. wznawia paszportowe dyżury konsularne w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym (POSK).

 • Powrót do Polski samolotami PLL LOT
  Informujemy, że w związku z przedłużeniem rządowych obostrzeń epidemicznych, rejsy PLL LOT ze Stanów Zjednoczonych do Polski zaplanowane do 24 sierpnia, będą nadal organizowane w formule czarterowych rejsów specjalnych. Bilety na te połączenia nie są już dostępne w sprzedaży przez systemy rezerwacyjne oraz stronę LOT.com.

 • Niemcy: zasady wjazdu i tranzytu
  15 czerwca 2020 r. władze niemieckie zakończyły tymczasowe kontrole graniczne na wszystkich granicach wewnętrznych. Powyższa decyzja spowodowała, że od 16 czerwca 2020 r. ustał co do zasady obowiązek posiadania ważnego powodu przy wjeździe do Niemiec z krajów UE, krajów strefy Schengen oraz Wielkiej Brytanii. Wyjątkiem była granica powietrzna z Hiszpanią, na której kontrole prowadzone były do 21 czerwca 2020 r.

 • Polskie Powroty 2020. Edycja COVID-19
  Nabór wniosków w programie "Polskie Powroty 2020. Edycja COVID-19" skierowany jest do instytucji planujących zatrudnienie naukowców, których badania mogą przełożyć się na poszerzenie wiedzy i rozwiązanie istotnych problemów związanych z epidemią COVID- 19 i jej konsekwencjami, w szczególności przedstawicieli szeroko rozumianych nauk biomedycznych i o zdrowiu.

 • Rozstrzygnięcie naboru w ramach Programu stypendialnego dla Polonii im. gen. Władysława Andersa - studia II stopnia (edycja 2020)
  Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłasza, iż został rozstrzygnięty nabór do Programu stypendialnego im. dla Polonii im. gen. Władysława Andersa - studia II stopnia (nabór nr 4/2020 z dnia 16.01.2020).

 • Promocja publikacji "Polacy Światu. Znani nieznani" i "Polscy Architekci na świecie"
  – Obie prezentowane dzisiaj książki to niezwykłe historie wybitnych Polaków, którzy pomimo odległości, jaka ich dzieliła od Ojczyzny, sercem oddani byli Polsce, ale swoim umysłem i talentem służyli innym narodom – powiedział wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk podczas briefingu prasowego promującego przygotowane przez MSZ publikacje.

 • Przywrócenie połączeń lotniczych - aktualizacja
  Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej pod poz. 1242 zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 lipca 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Przedłuża ono okres obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych do 28 lipca br.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17