• Szwecja - wizyty paszportowe w konsulacie
  Zapisy na sprawy paszportowe odbywają się poprzez www.e-konsulat.gov.pl Kalendarz zapisów na kolejny tydzień udostępniany jest raz w tygodniu, co środę około godz. 11.00-11.30.

 • Aktualna informacja dla podróżujących w związku z koronawirusem Covid-19
  Sytuacja epidemiologiczna we Włoszech w związku z koronawirusem Covid-19

 • Zmiana organizacji pracy urzędów konsularnych w Hiszpanii - COVID-19
  Stosując się do zaleceń władz Hiszpanii w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną ograniczamy przyjmowanie interesantów przez Wydział Konsularny Ambasady RP w Madrycie i Konsulat Generalny RP w Barcelonie.

 • Konkurs Historyczny Ministra Spraw Zagranicznych na najlepsze publikacje promujące historię Polski i historię polskiej dyplomacji
  Minister Spraw Zagranicznych ogłasza konkurs na najlepszą publikację obcojęzyczną promującą historię Polski i najlepszą publikację w języku polskim z zakresu historii polskiej dyplomacji, które zostały wydane w roku 2019. Historycy mogą zgłaszać swoje prace do 31 sierpnia 2020 r.

 • Ważna informacja w sprawie ewentualnego lotu do Polski ze Szwecji
  PLL LOT rozważa organizację specjalnego rejsu w dniu 7 czerwca 2020 r., na zasadach komercyjnych, o ile zgłosi się wystarczająca liczba chętnych.

 • Konkurs „Moje najciekawsze spotkanie z Polską online"
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży w ramach akcji „Polska w Twoim Domu”, której celem jest wspieranie domowej aktywności edukacyjnej online i zachęcanie Polonii i osób polskiego pochodzenia do organizowania w jej ramach spotkań z Polską i polską kulturą na odległość.

 • Zawieszenie połączeń lotniczych
  W Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej pod poz. 909 zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 maja 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Przedłuża ono okres obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych - do 6 czerwca br. oraz w odniesieniu lotów krajowych - do 31 maja br.

 • Najczęściej zadawane pytania w sprawie nowych zasad dotyczących przekraczania granic
  W związku z nowymi przepisami dot. przekraczania granic, zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej pojawiające się pytania.

 • Nowe zasady przekraczania granicy
  Minister Mariusz Kamiński podpisał zmianę rozporządzenia w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych.

 • Informacja w jaki sposób należy zgłaszać chęć powrotu do Polski z Wielkiej Brytanii lotem czarterowym
  Informacja w jaki sposób należy zgłaszać chęć powrotu do Polski z Wielkiej Brytanii lotem czarterowym

 • Koronawirus – zasady kwarantanny od 16 maja b.r.
  Od 16 maja br. nie ma obowiązkowej kwarantanny po przekroczeniu granicy RP stanowiącej granicę wewnętrzną w celach zawodowych, służbowych lub zarobkowych w Polsce lub państwie UE i EOG oraz w celu pobierania nauki RP lub państwie sąsiadującym, w tym także dla opiekunów uczniów i dziec

 • Nowe zasady kwarantanny po przekroczeniu granicy
  Od 4 maja br. nie ma obowiązkowej kwarantanny po przekroczeniu granicy RP stanowiącej granicę wewnętrzną w celach zawodowych, służbowych lub zarobkowych (nie dotyczy osób wykonujących zawód medyczny i zatrudnionych w ośrodkach pomocy społecznej) albo w celu pobierania nauki w Polsce lub państwie sąsiadującym.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16