• Zmiany w świadczeniu „Dobry start” – sprawdź
  Od 1 lipca można składać online wnioski o świadczenie „Dobry start”. Do tej pory Polacy złożyli ich już ponad milion. Uwaga, jeszcze w tym roku czekają nas spore zmiany. Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia rozszerzający krąg osób uprawnionych do świadczenia o uczniów szkół dla dorosłych i policealnych.

 • Bądź gotowy dziś do drogi
  Smartfony, tablety, laptopy towarzyszą nam praktycznie na każdym kroku, także w podróży. Dlatego przed wakacyjnym wyjazdem warto zadbać o ich bezpieczeństwo, a szczególnie o bezpieczeństwo danych, które w nich przechowujemy.

 • Dyżur konsularny w Birmingham - 12-13 lipca 2019 r.
  Uprzejmie informujemy, że w dniach 12-13 lipca 2019 r. (piątek-sobota) odbędzie się dyżur konsularny w Birmingham. Adres: Bordesley Street, Birmingham B 5 5PH, Polish Millenium House.

 • Robiłeś już trudniejsze rzeczy, czyli o funduszach dla przedsiębiorców
  Szukasz sposobu, by rozwinąć swój biznes? Planujesz stworzyć i wprowadzić na rynek nowy produkt? A może dopiero masz w głowie właśnie ten pomysł, na który nie wpadł jeszcze nikt przed Tobą? Mogą Cię w tym wesprzeć Fundusze Europejskie.

 • Nowa forma czasowej rejestracji
  11 lipca 2019 r. wchodzą w życie przepisy nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, wprowadzające nową formę czasowej rejestracji pojazdów - profesjonalną rejestrację pojazdów.

 • Szkoła jutra już dziś. Konkurs dla nauczycieli na scenariusz lekcji.
  Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Szkoła jutra już dziś” organizowanym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Patronat Honorowy nad konkursem sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

 • Zaproszenie dla Polonii do Narodowego Czytania w Rzymie
  W dniu 7 września br. odbędzie się kolejna, ósma już edycja Narodowego Czytania, organizowana przez Prezydenta RP od 2012 r. Jej celem jest rozpowszechnianie bogactwa polskiej literatury oraz popularyzacja czytelnictwa wśród Polaków i Polonii.

 • Mądry rodzic przed szkodą
  Internet jest prawdziwą kopalnią wiedzy, nowinek i ciekawostek, ale też szkodliwych treści. A któż jest bardziej ciekawy świata niż dzieci? Rodzicu, sprawdź co warto zrobić, by mądrze kontrolować aktywność swoich pociech w sieci.

 • Planujesz dłuższy wyjazd za granicę – zgłoś to przez Internet
  Ruszasz w podróż życia, a może wyjeżdżasz na stypendium lub kontrakt? Wiesz już, że nie będzie Cię w kraju dłużej niż pół roku. Zgłoś to online.

 • Rodzicu, załóż Profil Zaufany – przyda się nie raz
  Od 1 lipca przybyło niemal 150 tysięcy nowych użytkowników Profilu Zaufanego (PZ). Wielu z nich to rodzice składający wnioski o 500+, choć nie tylko. Profil Zaufany to wiele nowych możliwości. Warto go mieć.

 • Pomoc finansowa dla Polskich Szkół Społecznych w Wielkiej Brytanii w 2019 r.
  Przedmiotem dofinansowania będą następujące rodzaje kosztów: koszty wynajmu pomieszczeń, opłat eksploatacyjnych i obowiązkowych ubezpieczeń; koszty doposażenia szkoły; koszty zakupu podręczników i pomocy dydaktycznych oraz koszty dojazdów do szkół i koszty programowe działalności pozalekcyjnej.

 • Kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020
  Profilaktyka uzależnień, wychowanie do wartości, rozwijanie kompetencji cyfrowych, matematycznych, kreatywności oraz przedsiębiorczości, a także wdrażanie podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10