• Przedłużenie zakazu w międzynarodowym ruchu lotniczym do 11 sierpnia 2020 r.
  W Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej pod poz. 1311 zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 lipca 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym Przedłuża ono okres obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych do 11 sierpnia br. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 29 lipca 2020 r.

 • Unseen Soundwalks: Powstanie Warszawskie ’44
  W tygodniu poprzedzającym godzinę W portal Culture.pl opublikuje (w angielskiej i polskiej wersji językowej) 10 odcinków spacerownika Unseen Soundwalks: Powstanie Warszawskie ’44

 • Wydłużenie godzin przyjęć interesantów w sprawach paszportowych w Londynie
  Od 4 sierpnia 2020 r. do odwołania Wydział Konsularny Ambasady RP w Londynie wydłuża godziny przyjęć interesantów w sprawach paszportowych.

 • Dyżur konsularny w Birmingham – 17-20 sierpnia 2020 r.
  W dniach 17-20 sierpnia 2020 r. odbędzie się dyżur konsularny w Birmingham

 • Konkurs na kierownika Szkoły Polskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie przy Ambasadzie RP w Paryżu z siedzibą w Aulnay sous Bois
  Dyrektor Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą ogłasza konkurs na stanowisko kierownika Szkoły Polskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie przy Ambasadzie RP w Paryżu z siedzibą w Aulnay sous Bois

 • Dowód został na wakacjach? Zgłoś to online!
  Po powrocie do domu okazało się, że Wasz dowód osobisty postanowił zostać na wakacjach? To poważna sprawa, dlatego nie ma co czekać – zgłoście utratę dokumentu. Najszybciej zrobicie to online.

 • Koronawirus – przekraczanie granicy
  Od połowy czerwca nie są prowadzone kontrole graniczne na granicach wewnętrznych. Oznacza to także zniesienie kontroli sanitarnej i brak obowiązku kwarantanny. Obostrzenia, w tym ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do Polski oraz kwarantanna, wciąż obowiązują na polskiej granicy stanowiącej jednocześnie granicę zewnętrzną UE.

 • Stypendia NAWA dla młodzieży polonijnej na studia w Polsce
  Ponad 460 młodych ludzi polskiego pochodzenia otrzyma stypendia Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach Programu Stypendialnego dla Polonii im. gen. Władysława Andersa – studia I stopnia i studia jednolite magisterskie.

 • Warto wiedzieć: Niemcy - zasady wjazdu i tranzytu
  Aktualne informacje dotyczące wjazdu i tranzytu przez terytorium Niemiec.

 • Wzniowienie paszportowych dyżurów konsularnych w POSK
  Wydział Konsularny RP w Londynie od dnia 19 sierpnia br. wznawia paszportowe dyżury konsularne w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym (POSK).

 • Powrót do Polski samolotami PLL LOT
  Informujemy, że w związku z przedłużeniem rządowych obostrzeń epidemicznych, rejsy PLL LOT ze Stanów Zjednoczonych do Polski zaplanowane do 24 sierpnia, będą nadal organizowane w formule czarterowych rejsów specjalnych. Bilety na te połączenia nie są już dostępne w sprzedaży przez systemy rezerwacyjne oraz stronę LOT.com.

 • Niemcy: zasady wjazdu i tranzytu
  15 czerwca 2020 r. władze niemieckie zakończyły tymczasowe kontrole graniczne na wszystkich granicach wewnętrznych. Powyższa decyzja spowodowała, że od 16 czerwca 2020 r. ustał co do zasady obowiązek posiadania ważnego powodu przy wjeździe do Niemiec z krajów UE, krajów strefy Schengen oraz Wielkiej Brytanii. Wyjątkiem była granica powietrzna z Hiszpanią, na której kontrole prowadzone były do 21 czerwca 2020 r.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13