• Nabór dla uczelni akredytowanych NAWA w programie Letnie kursy NAWA otwarty
  8 kwietnia 2021 r. rozpoczął się nabór wniosków na realizację Letnich kursów NAWA - kursów języka i kultury polskiej dla studentów i lektorów-cudzoziemców. Po jego rozstrzygnięciu poznamy ośrodki i terminy wszystkich kursów realizowanych w roku 2021.

 • Dyżur konsularny na Jersey - 20-22.04.2021
  Informujemy, że w dniach 20-22 kwietnia 2021 r. (wtorek/środa/czwartek) odbędzie się w St. Helier (Jersey) dyżur konsularny.

 • Komunikat KG RP w Chicago dotyczący uruchomienia dodatkowego punktu składania wniosków paszportowych
  Od 6 kwietnia 2021 r. będzie można składać wnioski paszportowe podczas dyżuru konsularnego w oddziale Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej/Polish & Slavic Federal Credit Union w Mount Prospect.

 • Nabór wniosków do programu Anders NAWA już otwarty
  Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej rozpoczęła nabór wniosków w programie stypendialnym dla Polonii im. Gen. Władysława Andersa na studia I stopnia i jednolite studia magisterskie oraz studia II stopnia na polskich uczelniach.

 • Wielcy Polacy, o których powinien usłyszeć świat
  Kolejna z nietuzinkowych postaci w historii naszego kraju, która zajmuje czołowe miejsce w panteonie polskich bohaterów narodowych - GENERAŁ STANISŁAW MACZEK

 • XVII Olimpiada Języka Polskiego w Niemczech
  To już siedemnasty raz uczniowie mieszkający w Niemczech i uczący się języka polskiego w różnych formach nauczania mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności polonistycznych.

 • COVID-19 INFORMACJE DLA PODRÓŻNYCH obowiązujące od 30 marca 2021r.
  Od 30 marca br. posiadanie negatywnego wyniku testu w kierunku Sars-Cov-2, nie zwalnia z obowiązku kwarantanny, podróżnych przekraczających granice zewnętrzne UE. Pozostałe kategorie zwolnień przy przekraczaniu tej granicy pozostają aktualne

 • Rodzinne wizyty paszportowe w POSK zostaną wznowione od 12 kwietnia
  Wydział Konsularny Ambasady RP w Londynie od dnia 12 kwietnia br. wznawia paszportowe dyżury konsularne w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym (POSK)

 • Otwarcie naboru wniosków do Programu Anders NAWA już w tym tygodniu!
  Posiadają polskie korzenie, pochodzą z różnych części świata - od Brazylii przez Czechy po Kazachstan, studiują na polskich uczelniach swoje wymarzone kierunki. Udział w Programie im. Gen. Wł. Andersa stał się dla nich symbolicznym powrotem do ojczyzny.

 • Konsulat Generalny RP w Belfaście ogłasza konkurs literacki
  Do udziału w konkursie literackim "Inspirujący Lem - listy z przyszłości" zapraszamy młodzież w wieku 13-18 lat.

 • Rada do Spraw Polaków poza Granicami Kraju
  Rada do Spraw Polaków poza Granicami Kraju jest organem administracji publicznej rozpatrującym odwołania od decyzji w sprawie przyznania, odmowy przyznania, przedłużenia ważności, odmowy przedłużenia ważności i unieważnienia Karty Polaka.

 • Uwaga! Od soboty 27 lutego br. obostrzenia dla osób podróżujących z Republiki Czeskiej oraz z Republiki Słowackiej.
  Osoby, które nie mieszkają lub nie przebywają na stałe w Polsce są zobowiązane posiadać negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Dotyczy to osób przekraczających granicę różnymi środkami transportu – indywidualnymi i zbiorowymi oraz osób przekraczających tę granicę pieszo.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13