• Szybsza pomoc z urzędu pracy - Prezydent podpisał ustawę
  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o promocji zatrudnienia, zgodnie z którą powiatowe urzędy pracy nie będą już musiały ustalać profilu pomocy dla każdego bezrobotnego.

 • Siedem pytań i odpowiedzi o Rodzina 500+
  Co się zmieni w rozszerzonym programie Rodzina 500+? Na siedem, najważniejszych pytań w tej sprawie odpowiadamy poniżej.

 • Cło, VAT i akcyza w kontekście brexitu – zaproszenie na seminarium
  Zapraszamy na seminarium „Obrót towarowy z krajami spoza UE – cła, VAT i akcyza w kontekście potencjalnego Brexitu” które odbędzie się o godzinie 10:00 w dniu 23 maja 2019 r., w centrum szkoleniowym Sienna Training Center, mieszczącym się przy ul. Siennej 73 w Warszawie.

 • Witrualne targi pracy "Discover Poland! Work with us"
  29 maja 2019 r. odbędą się wirtualne targi pracy organizowane przez EURES w ramach Europejskich Dni Pracy skierowane do polskich pracodawców, obywateli państw członkowskich UE lub EFTA oraz Polaków, którzy wyemigrowali do pracy za granicą i myślą o powrocie do kraju.

 • Polonijne Spotkania z Historią Najnowszą
  Rozpoczynamy nabór na konferencję edukacyjną „Polonijne spotkania z historią najnowszą”. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2019 r.

 • Na to czekali kierowcy! Dane z dowodu rejestracyjnego „trafiły” na smartfony
  Aplikacja mObywatel wzbogaciła się o kolejną usługę. To mPojazd - czyli odzwierciedlenie danych z dowodu rejestracyjnego pojazdu, karty pojazdu oraz informacja o aktualnej polisie OC.

 • Polskie Targi Pracy w Londynie - Polska dobrym miejscem do pracy i życia
  Ponad 30 przedsiębiorstw i instytucji publicznych wzięło udział w dzisiejszych Polskich Targach Pracy w Londynie. Polakom, mieszkającym w Zjednoczonym Królestwie, przedstawiliśmy konkretne oferty pracy, zarówno w firmach prywatnych, jak i w Spółkach Skarbu Państwa oraz w administracji publicznej.

 • Bez paniki! Raport KE w sprawie wpływu sztucznej inteligencji na gospodarkę i rynek pracy
  Komisja Europejska opublikowała raport pt. “Przyszłość pracy? Praca przyszłości!” na temat wpływu sztucznej inteligencji, robotyki i automatyzacji na rynek pracy i gospodarkę w Europie.

 • MRPiPS: Kwiecień był dobrym miesiącem na rynku pracy
  Pod koniec kwietnia br. liczba bezrobotnych wyniosła 939,7 tys. osób – wynika ze wstępnych danych MRPiPS. To o 45 tys. mniej niż przed miesiącem i o ponad 102 tys. mniej niż pod koniec kwietnia 2018 r.

 • MPiT i PARP ruszają z drugą edycją konferencji dla przedsiębiorców nt. probiznesowych zmian w prawie
  Podczas spotkań przedsiębiorcy będą mogli się dowiedzieć jak skorzystać z rozwiązań wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, Pakiet MŚP, Mały ZUS, ustawę o zarządzie sukcesyjnym i wiele innych zmian dla firm, które weszły w życie w ostatnim czasie.

 • Wysokie miejsce Polski wśród krajów UE z najniższym bezrobociem
  Eurostat opublikował najnowsze dane dot. stopy bezrobocia w marcu. Polska, wraz z Węgrami, znalazła się na wysokim 4. miejscu wśród krajów UE o najniższym bezrobociu.

 • Rok temu weszła w życie Konstytucja Biznesu
  Ponad 180 tys. beneficjentów ulgi na start; większa przeżywalność firm; wzrost liczby zakładanych działalności gospodarczych; lepsza ochrona praw przedsiębiorców w relacjach z urzędami, m.in. dzięki zasadzie „co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone” – to efekty pierwszego roku obowiązywania Konstytucji Biznesu.

 • Strony: 19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31