• Centrum Informacji Konsularnej
  Centrum Informacji Konsularnej MSZ zapewnia sprawną obsługę telefoniczną Polaków mieszkających w Irlandii, Królestwie Niderlandów, Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Republice Federalnej Niemiec oraz we Francji.

 • Przełom w uzgodnieniach z Wielką Brytanią
  Intensywne rozmowy w ostatnich dniach przyniosły przełom w negocjacjach brexitu. Wielka Brytania i UE znalazły satysfakcjonujące rozwiązanie problemu granicy irlandzkiej. 17 października Rada Europejska zaakceptowała zmienioną Umowę wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

 • Europejski Urząd ds. Pracy rozpoczął swoją działalność
  Działania Europejskiego Urzędu ds. Pracy odnoszą się do przepisów dotyczących mobilności pracowników: swobodnego przepływu pracowników, ich delegowania, koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego oraz przepisów obowiązujących w sektorze transportu drogowego

 • Urząd dzwoni do obywatela – Sejm przyjął propozycje
  Dzięki przyjętym dziś przez Sejm zmianom w ustawie o informatyzacji będzie szybciej i skuteczniej.

 • Pytania i odpowiedzi w sprawach dotyczących Brexitu
  Aktualna tematyka istotna z punktu widzenia Polaków w Polsce i w Wielkiej Brytanii

 • Praktyki i wolontariat w Ambasadzie RP w Paryżu
  Oferta jest skierowana przede wszystkim do studentów i absolwentów, którzy myślą o pracy w dyplomacji oraz tych, którzy pragną zdobyć doświadczenie zawodowe w administracji rządowej w formie praktyki lub wolontariatu organizowanych w placówce zagranicznej RP. Rekrutacja odbywa się w ciągu całego roku kalendarzowego.

 • Broszury informacyjne MRiRW dla importerów, eksporterów i przedsiębiorców
  W załączonych broszurach przedstawiona jest informacja nt. zasad i procedur kontroli prowadzonych przez poszczególne inspekcje oraz mechanizmy jakie zaczną obowiązywać w obrocie towarami rolno-spożywczymi z UK w scenariuszu brexitu bezumownego.

 • Dyżur konsularny w Birmingham - 18 - 19 października 2019 r.
  W dniach 18 - 19 października 2019 r. (piątek, sobota) odbędzie się dyżur konsularny w Birmingham, adres: Bordesley Street, Birmingham B 5 5PH, Polish Millenium House

 • Olga Tokarczuk - laureatką literackiego Nobla za rok 2018
  To sukces polskiej pisarki, ale także polskiej kultury - powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński na wieść o literackiej nagrodzie Nobla dla pisarki.

 • Bezrobocie we wrześniu najniższe od 30 lat
  Szacowana przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia wyniosła na koniec września 2019 roku 5,1 proc. Jest to spadek o 0,1 punktu procentowego w porównaniu do sierpnia.

 • Kolejna odsłona kampanii #KtoTyJesteś
  Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie ruszyła z kolejnym spotem w ramach kampanii społecznej #KtoTyJesteś. Ma ona na celu zachęcanie do nauki języka polskiego dzieci mieszkających poza granicami kraju, pokazując radość czerpaną z odkrywania swoich korzeni.

 • Krótsza odprawa na dwóch mazowieckich lotniskach
  Dzięki bramkom biometrycznym na Lotnisku Chopina w Warszawie oraz w Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin ABC (ang. Automated Border Control) czas indywidualnej odprawy skrócił się do 15 sekund.

 • Strony: 12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32