• Robiłeś już trudniejsze rzeczy, czyli o funduszach dla przedsiębiorców
  Szukasz sposobu, by rozwinąć swój biznes? Planujesz stworzyć i wprowadzić na rynek nowy produkt? A może dopiero masz w głowie właśnie ten pomysł, na który nie wpadł jeszcze nikt przed Tobą? Mogą Cię w tym wesprzeć Fundusze Europejskie.

 • Nowa forma czasowej rejestracji
  11 lipca 2019 r. wchodzą w życie przepisy nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, wprowadzające nową formę czasowej rejestracji pojazdów - profesjonalną rejestrację pojazdów.

 • Szkoła jutra już dziś. Konkurs dla nauczycieli na scenariusz lekcji.
  Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Szkoła jutra już dziś” organizowanym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Patronat Honorowy nad konkursem sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

 • Zaproszenie dla Polonii do Narodowego Czytania w Rzymie
  W dniu 7 września br. odbędzie się kolejna, ósma już edycja Narodowego Czytania, organizowana przez Prezydenta RP od 2012 r. Jej celem jest rozpowszechnianie bogactwa polskiej literatury oraz popularyzacja czytelnictwa wśród Polaków i Polonii.

 • Mądry rodzic przed szkodą
  Internet jest prawdziwą kopalnią wiedzy, nowinek i ciekawostek, ale też szkodliwych treści. A któż jest bardziej ciekawy świata niż dzieci? Rodzicu, sprawdź co warto zrobić, by mądrze kontrolować aktywność swoich pociech w sieci.

 • Planujesz dłuższy wyjazd za granicę – zgłoś to przez Internet
  Ruszasz w podróż życia, a może wyjeżdżasz na stypendium lub kontrakt? Wiesz już, że nie będzie Cię w kraju dłużej niż pół roku. Zgłoś to online.

 • Rodzicu, załóż Profil Zaufany – przyda się nie raz
  Od 1 lipca przybyło niemal 150 tysięcy nowych użytkowników Profilu Zaufanego (PZ). Wielu z nich to rodzice składający wnioski o 500+, choć nie tylko. Profil Zaufany to wiele nowych możliwości. Warto go mieć.

 • Pomoc finansowa dla Polskich Szkół Społecznych w Wielkiej Brytanii w 2019 r.
  Przedmiotem dofinansowania będą następujące rodzaje kosztów: koszty wynajmu pomieszczeń, opłat eksploatacyjnych i obowiązkowych ubezpieczeń; koszty doposażenia szkoły; koszty zakupu podręczników i pomocy dydaktycznych oraz koszty dojazdów do szkół i koszty programowe działalności pozalekcyjnej.

 • Kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020
  Profilaktyka uzależnień, wychowanie do wartości, rozwijanie kompetencji cyfrowych, matematycznych, kreatywności oraz przedsiębiorczości, a także wdrażanie podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego.

 • Rodzicu, złóż jeden wniosek na wszystkie dzieci!
  Otrzymuję świadczenie na starszego syna, teraz chcę złożyć wniosek na pierwsze dziecko. Czy mogę złożyć jeden wniosek? – to jedno z najczęściej pojawiających się pytań w kontekście programu Rodzina500+.

 • Studiujesz? ELA powie Ci, ile zarabiają Twoi starsi koledzy
  ELA to skarbnica rzetelnych danych na temat wysokości pensji absolwentów polskich uczelni. Pokazuje nie tylko, ile zarabia się po studiach, ale również jak długo młodzi ludzie szukają pracy, czy w jakiej formie są zatrudniani.

 • Wskaźnik bezrobocia w czerwcu najniższy od 28 lat
  Pod koniec czerwca br. liczba bezrobotnych w Polsce wyniosła 878,4 tys. Na przestrzeni ostatnich 28 lat wskaźnik bezrobocia nie osiągnął tak niskiego poziomu, jak obecnie – podkreśla minister Bożena Borys-Szopa.

 • Strony: 11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25