• Polskie Powroty 2020. Edycja COVID-19
  Nabór wniosków w programie "Polskie Powroty 2020. Edycja COVID-19" skierowany jest do instytucji planujących zatrudnienie naukowców, których badania mogą przełożyć się na poszerzenie wiedzy i rozwiązanie istotnych problemów związanych z epidemią COVID- 19 i jej konsekwencjami, w szczególności przedstawicieli szeroko rozumianych nauk biomedycznych i o zdrowiu.

 • Rozstrzygnięcie naboru w ramach Programu stypendialnego dla Polonii im. gen. Władysława Andersa - studia II stopnia (edycja 2020)
  Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłasza, iż został rozstrzygnięty nabór do Programu stypendialnego im. dla Polonii im. gen. Władysława Andersa - studia II stopnia (nabór nr 4/2020 z dnia 16.01.2020).

 • Promocja publikacji "Polacy Światu. Znani nieznani" i "Polscy Architekci na świecie"
  – Obie prezentowane dzisiaj książki to niezwykłe historie wybitnych Polaków, którzy pomimo odległości, jaka ich dzieliła od Ojczyzny, sercem oddani byli Polsce, ale swoim umysłem i talentem służyli innym narodom – powiedział wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk podczas briefingu prasowego promującego przygotowane przez MSZ publikacje.

 • Przywrócenie połączeń lotniczych - aktualizacja
  Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej pod poz. 1242 zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 lipca 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Przedłuża ono okres obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych do 28 lipca br.

 • Przywrócenie połączeń lotniczych - aktualizacja
  W Dzienniku Ustaw RP pod poz. 1160 zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Przedłuża ono okres obowiązywania zakazów w odniesieniu do lotów międzynarodowych do 14 lipca br. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2020 r. Zakazu nie stosuje się, dla lotów międzynarodowych z i do lotnisk europejskich (oprócz Królestwa Szwecji i Republiki Portugalskiej) oraz dodatkowo: Gruzji, Czarnogóry, Japonii, Kanady, Republiki Albanii, Republiki Korei i Ukrainy.

 • Można już korzystać z Rejestru Dokumentów Publicznych
  Od 12 lipca 2020 r. można już skorzystać z Rejestru Dokumentów Publicznych stworzonego przez MSWiA. W rejestrze zawarto m.in. informacje o wyglądzie dokumentów obowiązujących w naszym kraju i zabezpieczeniach użytych do ich ochrony przed fałszerstwem.

 • Rekrutacja do projektów pn. Wróć z POWERem! oraz Nowy Start w Małopolsce
  Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekty dla osób powracających z zagranicy.

 • Konsulaty w Wielkiej Brytanii nieczynne 13 lipca
  Uprzejmie informujemy, że w poniedziałek 13 lipca br. konsulaty będą nieczynne w związku z II turą wyborów Prezydenta RP.

 • Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku informuje o zmianach w systemie pracy placówki
  Zmiany dotyczą sposobu obsługi spraw paszportowych, wizowych, prawnych i obywatelskich.

 • Nabór na stanowisko kierownika Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Luksemburgu
  Dyrektor Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą ogłasza konkurs na stanowisko kierownika Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Luksemburgu.

 • Polskie konsulaty w Wielkiej Brytanii przywracają zapisy na wizyty
  W związku ze stopniowym łagodzeniem obostrzeń obowiązujących w Wielkiej Brytanii, oraz odpowiadając na zapotrzebowanie polskich obywateli na usługi konsularne, urzędy konsularne RP w Zjednoczonym Królestwie uruchamiają możliwość zapisania się na wizyty poprzez system e-konsulat.

 • Skracamy kontrole drogowe
  Od 1 lipca policja oraz inne służby uprawnione do kontroli ruchu drogowego zyskały nowe ułatwienia. Wpływają one również na komfort podróży samych kierowców.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12