• Koronawirus – zasady kwarantanny od 16 maja b.r.
  Od 16 maja br. nie ma obowiązkowej kwarantanny po przekroczeniu granicy RP stanowiącej granicę wewnętrzną w celach zawodowych, służbowych lub zarobkowych w Polsce lub państwie UE i EOG oraz w celu pobierania nauki RP lub państwie sąsiadującym, w tym także dla opiekunów uczniów i dziec

 • Informacja w jaki sposób zgłaszać chęć powrotu do Polski z Nowego Jorku
  W związku z bardzo dużym zainteresowaniem bezpośrednim powrotem z Nowego Jorku do Polski, informujemy, że Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku uruchomił adres e-mail specjalnie dedykowany zapisom na ewentualne kolejne rejsy czarterowe LOT-u z Nowego Jorku do Warszawy.

 • Kontrola na granicy przedłużona do 12 czerwca br.
  Polska zdecydowała o przedłużeniu kontroli granicznej o następne 30 dni – do 12 czerwca br. Szef MSWiA Mariusz Kamiński podpisał nowelizację rozporządzenia w tej sprawie.

 • ABC kwarantanny
  Zapobiegaj rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Przestrzegaj kwarantanny. Od Twojego zachowania zależy bezpieczeństwo innych!

 • Zakaz ruchu lotniczego przedłużony do 23 maja
  W Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej pod poz. 826 zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 8 maja 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Rozporządzenie przedłuża zakaz ruchu lotniczego w Polsce do 23 maja 2020 roku.

 • Zamelduj się i miej to na piśmie (elektronicznym)
  #zostanwdomu i zamelduj się w nim online. To możliwe od dawna. Od dziś od ręki możecie też zdobyć dokument potwierdzający zameldowanie.

 • Akcja „Poland at your home"
  Inicjatywa Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Poland at your home” / „Polska w Twoim domu” ma na celu zachęcenie środowisk polonijnych i polskich za granicą, szczególnie dzieci i młodzież polskiego pochodzenia, do korzystania z ogólnodostępnych bezpłatnych programów edukacyjnych i kulturalnych online. Oferta została przygotowana na podstawie wkładów z instytucji państwowych, rządowych i pozarządowych. Akcję zapoczątkował wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk.

 • Nowe zasady kwarantanny po przekroczeniu granicy
  Od 4 maja br. nie ma obowiązkowej kwarantanny po przekroczeniu granicy RP stanowiącej granicę wewnętrzną w celach zawodowych, służbowych lub zarobkowych (nie dotyczy osób wykonujących zawód medyczny i zatrudnionych w ośrodkach pomocy społecznej) albo w celu pobierania nauki w Polsce lub państwie sąsiadującym.

 • Koronawirus - informacje dla podróżnych
  Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej zostaje przedłużona do 13 maja br. Granicę z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Nadal będą prowadzone kontrole w portach morskich i na lotniskach. Zostają również utrzymane ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do Polski.

 • 2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest 2 maja. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem. Zachęcamy również do zapoznania się z przygotowanym przez MSWiA miniprzewodnikiem „Biało-Czerwona”.

 • Kontrola na granicy przedłużona o kolejne 10 dni - do 13 maja br.
  Minister Mariusz Kamiński podpisał nowelizację rozporządzenia dotyczącego kontroli na granicy wewnętrznej. Kontrola zostaje przedłużona do 13 maja br.

 • Koronawirus - informacje dla podróżujących z i przez Francję
  W celu przeciwdziałania epidemii COVID-19 zostały zawieszone międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe z i do Polski. Przedstawiamy zalecenia dla osób będących w trakcie podróży i planujących powrót do kraju.

 • Strony: 9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29