• Przywrócenie połączeń lotniczych - aktualizacja
  W Dzienniku Ustaw RP pod poz. 1160 zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Przedłuża ono okres obowiązywania zakazów w odniesieniu do lotów międzynarodowych do 14 lipca br. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2020 r. Zakazu nie stosuje się, dla lotów międzynarodowych z i do lotnisk europejskich (oprócz Królestwa Szwecji i Republiki Portugalskiej) oraz dodatkowo: Gruzji, Czarnogóry, Japonii, Kanady, Republiki Albanii, Republiki Korei i Ukrainy.

 • Ułatwienia dla kierowców i właścicieli pojazdów - projekt zmian
  Toczą się prace parlamentarne nad projektem ustawy o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, wprowadzającym szereg ułatwień dla właścicieli pojazdów i kierujących pojazdami oraz uproszczeń w procedurach związanych z rejestracją pojazdów.

 • Nabór do Szkół Polskich w Katalonii na nowy rok szkolny 2020/2021
  Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniem przygotowanym przez Stowarzyszenie Kulturalne Szkoła Polska

 • Słowacja zniosła obostrzenia w ruchu osobowym z Polską od g. 6.00 w dniu 20 czerwca 2020 roku
  Od godziny 6.00 w dniu 20 czerwca 2020 roku zniesione zostają dotychczasowe obostrzenie w ruchu osobowym z terytorium Polski. Polska została dodana do listy państw, które zostały uznane za bezpieczne pod względem zagrożenia epidemicznego koronawirusem

 • Obejrzyj film "Polskie ślady w Amsterdamie" i weź udział w akcji Ambasady RP w Hadze i Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie!
  Jeśli wiecie Państwo o miejscach stworzonych przez Polaków, o upamiętniających ich pomnikach, miejscach nazwanych od ich nazwisk – zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji.

 • Spotkanie wysokiego szczebla UE-Wielka Brytania
  Wielka Brytania nie przedłuży okresu przejściowego ustanowionego na podstawie Umowy o wystąpieniu. Oznacza to, że zakończy się on 31 grudnia 2020 r. bez względu na to, czy negocjacje zakończą się zawarciem porozumienia.

 • Polish Run 2020 - rejestracja została otwarta!
  Tegoroczna impreza biegowa Polish Run, organizowana przez Dom Polski Wschodniej oraz Ambasadę RP w Brukseli, odbędzie się już po raz czwarty, jednocześnie po raz pierwszy w zmienionej formule ze względu na pandemię COVID-19

 • Przywrócenie połączeń lotniczych (z ograniczeniami)
  W Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej pod poz. 1050 zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 czerwca 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Przedłuża ono okres obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych do 30 czerwca br. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 17 czerwca 2020 r.

 • Koronawirus – zmiany na granicy
  Od północy z 12 na 13 czerwca br. zakończone zostały kontrole graniczne na całym odcinku granicy wewnętrznej. Zniesienie kontroli granicznej na granicy wewnętrznej to także zniesienie kontroli sanitarnej i brak obowiązku kwarantanny. Obostrzenia, w tym ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do Polski oraz kwarantanna, wciąż obowiązują na granicy zewnętrznej UE.

 • Planowany lot czarterowy z Londynu do Warszawy
  Polskie Linie Lotnicze LOT planują zorganizowanie kolejnego lotu czarterowego z Wielkiej Brytanii do Polski. Lot planowany jest 21 czerwca z lotniska Londyn Heathrow do Warszawy.

 • Centrum Informacji Konsularnej
  Zadaniem Centrum jest udzielanie odpowiedzi na Państwa ogólne pytania z zakresu spraw konsularnych (przede wszystkim paszportowych i prawnych, w tym z zakresu stanu cywilnego).

 • Przedłużenie zakazu ruchu lotniczego
  Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 5 czerwca 2020 roku przedłuża okres obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych do 16 czerwca br.

 • Strony: 7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27