• Niemcy: zasady wjazdu i tranzytu
  15 czerwca 2020 r. władze niemieckie zakończyły tymczasowe kontrole graniczne na wszystkich granicach wewnętrznych. Powyższa decyzja spowodowała, że od 16 czerwca 2020 r. ustał co do zasady obowiązek posiadania ważnego powodu przy wjeździe do Niemiec z krajów UE, krajów strefy Schengen oraz Wielkiej Brytanii. Wyjątkiem była granica powietrzna z Hiszpanią, na której kontrole prowadzone były do 21 czerwca 2020 r.

 • Polskie Powroty 2020. Edycja COVID-19
  Nabór wniosków w programie "Polskie Powroty 2020. Edycja COVID-19" skierowany jest do instytucji planujących zatrudnienie naukowców, których badania mogą przełożyć się na poszerzenie wiedzy i rozwiązanie istotnych problemów związanych z epidemią COVID- 19 i jej konsekwencjami, w szczególności przedstawicieli szeroko rozumianych nauk biomedycznych i o zdrowiu.

 • Rozstrzygnięcie naboru w ramach Programu stypendialnego dla Polonii im. gen. Władysława Andersa - studia II stopnia (edycja 2020)
  Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłasza, iż został rozstrzygnięty nabór do Programu stypendialnego im. dla Polonii im. gen. Władysława Andersa - studia II stopnia (nabór nr 4/2020 z dnia 16.01.2020).

 • Promocja publikacji "Polacy Światu. Znani nieznani" i "Polscy Architekci na świecie"
  – Obie prezentowane dzisiaj książki to niezwykłe historie wybitnych Polaków, którzy pomimo odległości, jaka ich dzieliła od Ojczyzny, sercem oddani byli Polsce, ale swoim umysłem i talentem służyli innym narodom – powiedział wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk podczas briefingu prasowego promującego przygotowane przez MSZ publikacje.

 • Przywrócenie połączeń lotniczych - aktualizacja
  Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej pod poz. 1242 zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 lipca 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Przedłuża ono okres obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych do 28 lipca br.

 • Można już korzystać z Rejestru Dokumentów Publicznych
  Od 12 lipca 2020 r. można już skorzystać z Rejestru Dokumentów Publicznych stworzonego przez MSWiA. W rejestrze zawarto m.in. informacje o wyglądzie dokumentów obowiązujących w naszym kraju i zabezpieczeniach użytych do ich ochrony przed fałszerstwem.

 • Rekrutacja do projektów pn. Wróć z POWERem! oraz Nowy Start w Małopolsce
  Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekty dla osób powracających z zagranicy.

 • Konsulaty w Wielkiej Brytanii nieczynne 13 lipca
  Uprzejmie informujemy, że w poniedziałek 13 lipca br. konsulaty będą nieczynne w związku z II turą wyborów Prezydenta RP.

 • Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku informuje o zmianach w systemie pracy placówki
  Zmiany dotyczą sposobu obsługi spraw paszportowych, wizowych, prawnych i obywatelskich.

 • Nabór na stanowisko kierownika Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Luksemburgu
  Dyrektor Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą ogłasza konkurs na stanowisko kierownika Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Luksemburgu.

 • Polskie konsulaty w Wielkiej Brytanii przywracają zapisy na wizyty
  W związku ze stopniowym łagodzeniem obostrzeń obowiązujących w Wielkiej Brytanii, oraz odpowiadając na zapotrzebowanie polskich obywateli na usługi konsularne, urzędy konsularne RP w Zjednoczonym Królestwie uruchamiają możliwość zapisania się na wizyty poprzez system e-konsulat.

 • Skracamy kontrole drogowe
  Od 1 lipca policja oraz inne służby uprawnione do kontroli ruchu drogowego zyskały nowe ułatwienia. Wpływają one również na komfort podróży samych kierowców.

 • Strony: 6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26