• Polska w Twoim domu
  W odpowiedzi na potrzebę chwili wynikłą z pandemii koronawirusa i ograniczeń z nim związanych przygotowaliśmy wybór miejsc, które można odwiedzić bez opuszczania własnego domu.

 • Dzień Konsultacji Prawnych - 10 września 2020r. Konsulat Generalny RP w Sydney
  Spotkanie będzie poświęcone zagadnieniom polskiego i australijskiego prawa spadkowego.

 • Proaktywni z POWER-em!
  Celem projektu jest indywidualna i kompleksowa aktywizacja zawodowo – edukacyjna os. młodych do 29 roku życia biernych zaw., imigrantów i reemigrantów, uczących się lub pracujących na terenie miasto Krakowa, powiatu krakowskiego, wielickiego, proszowickiego, olkuskiego, miechowskiego, myślenickiego poprzez zwiększenie kompetencji i doświadczeń zawodowych.

 • Wydział Konsularny Ambasady RP w Waszyngtonie informuję o zmianach dotyczących organizacji pracy urzędu obowiązujących od 18 sierpnia 2020 r.
  Wydział Konsularny Ambasady RP w Waszyngtonie uprzejmie informuję, iż udzielanie informacji telefonicznej w sprawach konsularnych, zarówno w języku polskim, jak i angielskim, odbywać się będzie zgodnie z harmonogramem umieszczonym na stronie.

 • Powrót do Polski samolotami PLL LOT
  Informujemy, że w związku z przedłużeniem rządowych obostrzeń epidemicznych, rejsy PLL LOT ze Stanów Zjednoczonych do Polski zaplanowane do 24 sierpnia, będą nadal organizowane w formule czarterowych rejsów specjalnych. Bilety na te połączenia nie są już dostępne w sprzedaży przez systemy rezerwacyjne oraz stronę LOT.com.

 • Warto wiedzieć: Niemcy - zasady wjazdu i tranzytu
  Aktualne informacje dotyczące wjazdu i tranzytu przez terytorium Niemiec.

 • Wzniowienie paszportowych dyżurów konsularnych w POSK
  Wydział Konsularny RP w Londynie od dnia 19 sierpnia br. wznawia paszportowe dyżury konsularne w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym (POSK).

 • Stypendia NAWA dla młodzieży polonijnej na studia w Polsce
  Ponad 460 młodych ludzi polskiego pochodzenia otrzyma stypendia Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach Programu Stypendialnego dla Polonii im. gen. Władysława Andersa – studia I stopnia i studia jednolite magisterskie.

 • Koronawirus – przekraczanie granicy
  Od połowy czerwca nie są prowadzone kontrole graniczne na granicach wewnętrznych. Oznacza to także zniesienie kontroli sanitarnej i brak obowiązku kwarantanny. Obostrzenia, w tym ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do Polski oraz kwarantanna, wciąż obowiązują na polskiej granicy stanowiącej jednocześnie granicę zewnętrzną UE.

 • Dowód został na wakacjach? Zgłoś to online!
  Po powrocie do domu okazało się, że Wasz dowód osobisty postanowił zostać na wakacjach? To poważna sprawa, dlatego nie ma co czekać – zgłoście utratę dokumentu. Najszybciej zrobicie to online.

 • Konkurs na kierownika Szkoły Polskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie przy Ambasadzie RP w Paryżu z siedzibą w Aulnay sous Bois
  Dyrektor Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą ogłasza konkurs na stanowisko kierownika Szkoły Polskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie przy Ambasadzie RP w Paryżu z siedzibą w Aulnay sous Bois

 • Dyżur konsularny w Birmingham – 17-20 sierpnia 2020 r.
  W dniach 17-20 sierpnia 2020 r. odbędzie się dyżur konsularny w Birmingham

 • Strony: 5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25